Fiatal, középiskolás korú, vagy abból éppen kinőtt kutatókat mutatott be a ME Klub 2004. október 21-én.
Rák Ádám prezentációjának középpontjában fejletlen élőlények ideghálójának és evolúciójának számítógépes modellezése állt. A fiatal kutató számítógéppel szimulált világban olyan mesterséges "bogarakat tenyészt", melyeknek saját idegrendszerük van, a kísérlet során alkalmazkodnak környezetükhöz, és a felmerülő problémákhoz. Az előadásban ezeket a "bogarakat" és az általuk kifejlesztett viselkedésformákat mutatta be.
Az előadás itt olvasható.
Kocsis Adrienn előadásának címe: Az ér biomechanikai paramétereinek megváltozása ATII-hipertónia során és azt követően. Munkája érfiziológiai, szív- és érrendszeri témákra irányul. Az előadás alapjául szolgáló kísérletekben azt vizsgálta, hogy a mesterségesen kialakított hipertónia káros hatása visszafejlődik-e a magas vérnyomást létrehozó hatás megszüntetése után, vagyis van-e érfal-regeneráció.
Az előadás itt olvasható.
Türei Dénes a Csömöri-patak bioindikációs vizsgálatára vállalkozott. Vizsgálatait 2002 nyarán végezte a káposztásmegyeri Csömöri-patakon, a benne élő makroszkopikus gerinctelen állatokat vizsgálva következtetett a vízminőségre. Kémiai vízminősítést is végzett. Más környékbeli patakokat is vizsgált összehasonlítás céljából. Kutatásait eredményeit a ME Klubon tárja az érdeklődők elé.
Az előadás itt olvasható.
A fiatal kutatókat Csermely Péter, a Kutató Diákokért Alapítvány kuratóriumának elnöke mutatta be.
Részletes beszámoló a rendezvényről.
Helyszín: A38-as állóhajó. Időpont: 2004. október 21., 18 óra.