Sürgették azon előírások módosítását vagy eltörlését is, amelyek a tartományi parlament megítélése szerint az új szerb alkotmány elfogadásáig terjedő időszakban is meggátolják az alkotmányban szavatolt vajdasági autonómia érvényesülését.
Belgrádi jelentések szerint Kasza József leszögezte, hogy a Vajdaság kérdését a nemzetközi színtérre viszik, amennyiben a DOS-ban nem fogadják el a három párt követeléseit. Ez azt jelentené, hogy a nemzetközi segítséget kérnek követeléseik teljesítéséhez. Isakov úgy vélte, hogy a DOS a szerbiai demokratikus változások tíz hónappal ezelőtti kezdete óta semmit nem tett a tartomány autonómiájának visszaadására, noha a tavalyi választási kampányban ezt megígérte a vajdasági választóknak.
A szerdai találkozó lényegében egy, a Vajdaság jogállásának rendezését célzó szélesebb politikai front létrehozását is célozta. Isakov közölte, hogy a VMSZ, az LSV és az RV össze kívánja fogni azokat az elsősorban vajdasági székhelyű, vagy a Vajdaságban is tevékenykedő szerbiai pártokat, nem kormányzati szervezeteket, amelyek támogatják a vajdasági (autonómia-) kérdés rendezését.
A Vajdaság a korábbi Jugoszláviában széles körű autonómiával rendelkezett, az 1989-es szerb alkotmánymódosítás e jogosítványokat azonban jórészt megvonta a tartománytól. Egyes vajdasági vezetők szerint a tartomány jogkörei a mostani szerb alkotmány keretein belül, törvénymódosítások útján mindazonáltal jelenleg is bővíthetők lennének - a tartományi parlament már kezdeményezett is ilyen módosításokat -, és sürgetik egy új szerb alkotmány kidolgozását is.