Folytatják a tárgyalásokat a macedóniai szláv és albán politikusok. Az albánok azt követelik, hogy nagyobb arányban legyenek képviselve a rendfenntartó erőkben. Továbbá az albán többségű területeken beleszólást követelnek a helyi rendőrfőnökök kinevezésébe.
A kormányzat attól tart, hogy a rendőrségen belüli autonómia az albán többségű térségekben konfliktusokhoz vezetne, és aláásná az egységes rendfenntartó erők tekintélyét.
A macedón küldöttség ezért csupán a rendőrségi szervezet átfogó reformját és a kiképzés fejlesztését támogatja.
A tárgyalások légkörének nem tett jót, hogy a napokban több macedón politikus harciasan nyilatkozott. Lyube Boskovszki belügyminiszter szerint a válság megoldásának egyetlen módja az albán lázadók leverése, míg Lyubcso Georgievszki kormányfő szerint hogy nem lehet béke addig, amíg a gerillák le nem teszik a fegyvert. Sztojan Andov, a parlament elnöke az Egyesült Államok békeközvetítő szerepét bírálta. Szerinte Washington közvetve a gerillák kezére játszott, amikor Condoleezza Rice - George W. Bush nemzetbiztonsági tanácsadója - ukrajnai látogatásán rávette tárgyalópartnerét, hogy állítsa le fegyverszállításait a macedón kormány számára.
Szerdán a macedónok és az albánok megegyeztek az albán nyelv használatáról. A jövőben az albán is hivatalos nyelv lesz a parlamentben, valamint az ország azon vidékein, ahol az albán lakosság létszámaránya meghaladja a húsz százalékot.
A megegyezés ellenére Tetovo környékén harcok voltak, és péntek reggelre az albán felkelők újabb területeket foglaltak el.