A Capitoliumot elkerülő teherautó |
A teherautós támadásra abból következtettek, hogy feltételezett terroristák olyan amerikai iskolákba iratkoztak be, ahol teherautó-vezetést tanulnak. "Szeretném remélni, hogy a repülőket kizártuk. Logikus, hogy most a teherautók következnek." - mondta a rendőrfőnök. Az elmúlt egy, másfél héten a washingtoni rendőrök 700 teherautót állítottak meg a városban, hogy ellenőrizzék a rakományukat és a menetlevelüket.
Csütörtökön az FBI az eddigi legkomolyabb figyelmeztetést adta le azzal kapcsolatban, hogy újabb terrortámadás várható néhány napon belül Amerikában. Washington polgármestere, Anthony A. Williams közölte, hogy a főváros még mindig a legmagasabb készültségben van, szeptember 11-e óta. A polgármester elmondta, hogy nem tudja, mit tesz az FBI, és vár arra, hogy részletesen tájékoztassák arról, hogy milyen fenyegetésre lehet számítani.
A kormány több biztonsági intézkedést is életbe léptetett. Megtiltották a kereskedelmi célból közlekedő teherautóknak az Alkotmány és a Függetlenség sugárút használatát, amely közvetlen az amerikai törvényhozás, a Capitolium és a kongresszusi irodák épülete mellett halad. A forgalomkorlátozás nagy zavarodottságot és kisebb dugókat okozott. A város vezetése azon dolgozik, hogy meggyőzze a szövetségi kormányt az intézkedés feloldásáról.
A régió több törvénykezései helyén már a lehető legmagasabb készültségben vannak, és ezt még fokozzák extra biztonsági intézkedésekkel. Felmerült a környék iskoláinak bezárása, de a város vezetésének döntése értelmében nem zárják be ezeket, mert nem elég konkrét a fenyegetettség. A repülőterek, vasutak és metrók ellenőrzése is maximális, de ugyanúgy működnek, mint eddig.
Korszerűsítették a szövetségi épületek evakuálási tervét, és a menekülési útvonalakat. A kórházak magas készültségben vannak. Megtiltották a hajóknak, hogy a hidak alatt kikössenek. Programokat azonban egyelőre nem törölnek. Északon, Virginiában a lakosok teletöltötték otthonaikat élelmiszerrel és vízzel, sőt elemlámpával és elemekkel. Így tettek a 2000 és szilveszterén is, amikor a komputerek dátumváltása miatt aggódtak.
Egy felháborodott képviselő, Sharon Ambrose közölte: "Nem vagyok felkészülve arra, hogy úgy éljek, mint egy izraeli. Ez nem Jeruzsálem, ez az Egyesült Államok fővárosa."