A külügyminiszter és a védelmi tárca vezetője azért távozott a kormány üléséről, mert Ariel Saron miniszterelnök elutasította azt a javaslatukat, hogy adjanak további lehetőséget Jasszer Arafat palesztin vezetőnek a rendteremtésre a palesztin területeken, határidőt szabva neki.
Az izraeli kormányfő az ülésen kijelentette: Arafat a felelős az utóbbi napokban történtekért, és a Palesztin Hatóság egészét a terrorizmus támogatásával vádolta.
Az azóta Bukarestben tartózkodó Peresz kijelentette, hogy a kormány határozata eszköz lehet a Palesztin Hatóság szétverésére. A külügyminiszter a hangsúly az erő alkalmazása felé tolódna és kevés remény maradna politikai megoldásra. Peresz kifogásolta, hogy nem vették figyelembe az Izraeli Munkapártnak a szavazás rendjére vonatkozó javaslatát, ezért nem maradt más választás, mint távol maradni a szavazástól. A munkapárt ülést tart arról, hogy milyen lépéseket tesz a jövőben.
Az izraeli diplomácia vezetője még hétfőn azt is leszögezte, hogy az Egyesült Államoknak és Európának kulcsszerepe van a közel-keleti béke helyreállításában, miután figyelmeztették Arafatot, hogy nem tűrik el a terrorista eszközök további alkalmazását. Ő maga is felszólította a palesztin vezetőt, hogy haladéktalanul tartóztassa le azokat, akiknek köze volt a legutóbbi merényletekhez és akik a jövőben ilyen akciókat hajtanak végre.
Közben izraeli katonák kedden Nábluszban agyonlőtték az Arafat vezette Fatah mozgalom egyik tagját, aki az al-Aksza brigádokhoz tartozott. Keddre virradóra izraeli katonák harckocsik támogatásával behatoltak palesztin igazgatás alatt álló területekre, Náblusz mellett a szintén ciszjordániai Rámalláhba is (ahol pár száz méternyire megközelítették Arafat főhadiszállását), valamint a gázai repülőtérre.
Korábban:
Az izraeli kormány keményebb fellépésről döntött