A helyi politikai nyelvhasználatban "omnibusztörvénynek" nevezett csomag egyebek mellett rendelkezik arról, hogy tartományi jogkörbe visszakerül az erdő- és vízgazdálkodás, a környezetvédelem, az egészségügy, az oktatás, ezen belül az középiskolai alapító jogok gyakorlása, a kisebbségi nyelven folyó oktatási tanterv elkészítése. Amennyiben a köztársasági - vagyis a szerb - parlament is változatlan formában elfogadja a törvénycsomagot, a vajdasági hivatalos szervekhez kerül át a tartományi művelődési intézmények (színházak, múzeumok, levéltárak) alapítási jogainak gyakorlása. A tartomány visszakapná továbbá a sportszervezetek és -létesítmények felügyeletét is.
A törvénnyel összhangban szétválasztják az egészségügyi, a nyugdíj- és rokkantbiztosítási, illetve a munkaerőpiaci alapot is. Kezdetben - átmeneti megoldásként - a tartományi alapok továbbra is a köztársasági társadalombiztosítási alapok részeként fognak működni, azzal a különbséggel, hogy a gazdálkodásuk tartományi ellenőrzés alá kerül.
Az omnibusztörvény révén a vajdasági költségvetés az eddigihez képest közel nyolcvanszoros többletbevételhez jut - a jelenlegi 13 millió német márkáról közel egymilliárd német márkára nő az összeg -, amelyből önállóan finanszírozzák majd a tartományi hatáskörbe visszakerülő költségigényes közszolgáltatásokat. A törvénycsomagot még el kell fogadnia még a szerb kormánynak, illetve parlamentnek, s remények szerint ez még az idén megtörténik.
Korhecz Tamás tartományi kisebbségügyi, közigazgatási és jogalkotási miniszter korábban úgy nyilatkozott, hogy a kabinetnek várhatóan nem lesznek komoly fenntartásai a törvénycsomaggal szemben, mivel a jogszabály egyeztetésen részt vevő köztársasági munkacsoport teljes mértékben bírja Zoran Djindjic szerb kormányfő támogatását. Ráadásul miniszterelnök-helyettesi tisztségben a kormány tagja Kasza József, a Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) elnöke, aki kulcsfontosságú szerepet játszott az autonómia ügyének rendezésében.