A parlamenti bizottsághoz maga a DOS elnöksége fordult azzal kéréssel, hogy cserélje le a legtöbbet hiányzó kormánypárti képviselőket a DOS "tartaléklistáján" lévő jelöltekre. A döntés legkedvezőtlenebbül a jugoszláv államfő vezette Szerbiai Demokrata Pártot (DSS) érinti, amelynek 21 képviselőjét kell leváltania. Mivel azonban DSS-nek már csak 12 képviselőjelöltje maradt a DOS közös listáján, a párt 9 képviselőjének helyébe a többi DOS-os párt tagja lép. Ezzel tulajdonképpen nő a szerbiai kormány szűkös támogatottsága a törvényhozásban, mivel a DSS eddig - noha tagja a DOS-nak - ellenzéki magatartást tanúsított.
A DSS kedden megerősítette korábban bejelentett szándékát, miszerint, ha a házbizottság helyt ad a DOS-elnökség kérésének, akkor a párt bírósághoz fordul, s képviselői a törvényszéki döntésig nem vesznek részt a parlament munkájában. Tiltakozva a DOS-elnökség szándéka ellen a DSS a minap árnyékkormányt is alakított. A házbizottság keddi döntése értelmében a DOS tagpártjainak - a DSS-en kívül - összesen 18 képviselőt kell lecserélniük.
A Vajdasági Magyar Szövetség (VMSZ) valamennyi honatyája igazolni tudta hiányzását. Kasza József, a VMSZ elnöke korábban közölte: ő is igazolta hiányzásait, ennek ellenére - hogy tehermentesítse magát - átadja képviselői helyét Szombati Zoltánnak. Kasza tagja még szövetségi parlament felsőházának is, illetve miniszterelnök-helyettesi tisztségben van a szerb kormányban.