Dél- és Nyugat-Csehországban megnyugodott a helyzet, de továbbra is csak nagyon lassan apad a víz. Ceské Budejovice, Ceskü Krumlov és Písek legalább csütörtök délig le lesz zárva. Ugyanakkor egyre nyilvánvalóbb, hogy a károk hatalmasak. Písekben súlyos károkat szenvedett Közép-Európa legrégibb kőhídja, s komolyan megsérültek a hidat övező barokk szobrok is. A régióban nagy hiány mutatkozik szakértőkből, elsősorban statikusokból, akik meg tudnák ítélni, mennyire sérültek meg, illetve mennyire biztonságosak a vízzel teli épületek. Kiderült, hogy 18 hidat vitt el a víz, s további legalább húsz súlyosan megrongálódott. A közutak és a vasutak állapota is több helyen nagyon siralmas, rosszabb a vártnál.
A cseh fővárosban a helyzet továbbra is kritikus, bár a szakértők szerint a Moldva a délutáni órákban tetőzött, s a vízszint várhatóan már nem fog emelkedni, vagy csak centiméterekkel. Az ár azonban újabb és újabb utcákat önt el, s jelenleg már 11 metróállomás van víz alatt. Víz árasztotta el az egész Karlínt, Holesovicét, Smíchov és a történelmi Kisoldal jelentő részét. Karlínban például már 2-2,5 méteres a víz.
A folyó partján lévő Nemzeti Színház, más történelmi épületek és paloták, illetve szállodák pincéi tele vannak vízzel. A nap folyamán a kormányelnökség palotája és a polgármesteri hivatal is víz alá került.
Míg délen a helyzet lassan javul, Prágától északnyugatra súlyos problémákkal küszködnek. Víz alatt van Kralupy, Ústí nad Labem, Teplice, s a délutáni órákban Decínből is evakuálni kellett mintegy 2000 embert. A víz több hidat megrongált, s ezért a Prága-Teplice autópályán is le kellett állítani a forgalmat. A régióban komoly gond, hogy az Elba is kezd áradni, ami tovább bonyolíthatja az amúgy is súlyos helyzetet. Az Elbán és a Moldván is szünetel a hajóforgalom.
Václav Havel cseh államfő megszakította portugáliai nyaralását, és délután visszatért Prágába. Meglátogatta az árvíz sújtotta városrészeket, majd Vladimír Spidla kormányfővel találkozott, hogy részletesen tájékozódjék a helyzetről.