Szaúd-Arábia felajánlja országa katonai bázisait az Irak ellen tervezett légicsapásokhoz, de csak akkor, ha az ENSZ Biztonsági Tanácsa támogatja az akciót. A bejelentés mellett Szaúd al-Fejszál herceg, szaúdi külügyminiszter felszólította Irakot, hogy egyezzen bele az ENSZ fegyverellenőreinek visszatérésébe.
Szaúd-Arábia korábban azt mondta, hogy nem engedi be országába az USA csapatait, holott 1991-ben az Amerika vezetésével indult Irak elleni támadáskor megengedte légibázisainak használatát. Szaúd al-Fejszál beismerte, hogy országát kényszeríti az ENSZ-okirat hetedik fejezete, amely engedélyezi katonai erő alkalmazását, ha a nemzetközi békét és biztonságot fenyegetik.
Eközben vezető amerikai tisztségviselők továbbra is a nemzetközi közösség meggyőzésén fáradoznak, hogy a szervezet rákényszerítse a közel-keleti országot az ENSZ döntésének betartására. Kofi Annan ENSZ-főtitkár a testület közgyűlésén néhány napja közölte: egyedül az ENSZ teheti meg törvényesen, hogy felhatalmazást adjon erő alkalmazására. George Bush amerikai elnök arra kérte a Biztonsági Tanácsot, hogy támogassa az Egyesült Államok Irak elleni fellépését. A nemzetközi közösség két vétójoggal rendelkező tagja, Oroszország és Kína azonban nem támogatja Bush iraki terveit. Több arab ország viszont jelezte, elfogadná az Irak elleni katonai akciót, ha az ENSZ megszavazza.
Irak agresszióval vádolja az USA-t, és szerintük a nyugati nagyhatalmak csak az iraki olaj megszerzése érdekében keresnek ürügyet a támadásra. Az iraki álláspont szerint Washingtonban már rajzolják a felosztott Irak térképét.