A nyilatkozat szerint az esetleges Bagdad elleni támadást a többi arab ország is a saját biztonságát veszélyeztető akciónak tekintené. Az arab országok külügyminiszterei felszólították a BT tagjait, hogy tartsák magukat a Szíriának adott biztosítékokhoz és határozatuk ne az Irak elleni háború azonnali elindítását jelentse. A tanácskozás résztvevői szerint meg kell előzni a háború kitörését, mert Irak megtámadása az egész régiót destabilizálná. Bár abban a külügyminiszterek is egyetértettek, hogy a háború elkerülésének egyetlen módja az, ha Bagdad elfogadja a határozatot, helyi megfigyelők szerint az arab vezetők továbbra is bizalmatlanok az Egyesült Államok céljait illetően.
Az Arab Liga országainak külügyminiszterei szombaton kezdtek rendkívüli miniszteri értekezletet. A megbeszélés után kiadott nyilatkozatban a résztvevők leszögezték: a világszervezet fegyverzetellenőrei jelentésének értékelésére egyedül az ENSZ Biztonsági Tanácsa hivatott. A külügyminiszterek határozata egyúttal felszólítja az ENSZ fegyverzetellenőreit, hogy tartózkodjanak Irak bármiféle provokációjától.
A tanácskozás több résztvevőjének is az a véleménye, hogy Irak végül elfogadja majd a Biztonsági Tanács határozatát, bár a szaúdi külügyminiszter szombaton este elsiette azt a nyilatkozatát, miszerint az irakiak elfogadták volna a határozatot. Ezt Nadzsi Szabri iraki külügyminiszter cáfolta közölve, hogy még tanulmányozzák a dokumentumot és a határozatról ezt követően az iraki parlament dönt majd, melynek sürgős ülését már összehívták. Az ENSZ határozatának iraki megvitatására így várhatóan hétfőn kerül sor.
Kairóban ennek ellenére valószínűsítik a bagdadi jóváhagyást. Ahmed Maher egyiptomi külügyminiszter úgy vélekedett, hogy a BT határozata esélyt jelent a válság békés megoldására. Faruk as-Saraa szíriai külügyminiszter szerint pedig a pénteki határozat hetekkel, hónapokkal kitolta a háború veszélyét. Mahmud Hammud libanoni külügyminiszter kijelentette: szíriai kollégájának véleménye jelzi, hogy minden arab ország egyet ért azzal a törekvéssel, hogy a térséget mentesítsék a tömegpusztító fegyverektől.