Vlagyimir Putyin orosz elnök bármilyen tárgyalást kizártnak tart Aszlan Maszhadov csecsen szakadár vezetővel. Putyin Oszama bin Ladenhez és Omar mollához hasonlította Maszhadovot, hangsúlyozva, hogy aki őt választja, a háborút választja. Az államfő azt követően beszélt mindezekről, hogy azokkal a befolyásos csecsen politikusokkal, üzletemberekkel, és vallási vezetőkkel találkozott vasárnap a Kreml épületében, akik a hét végén nyílt levelet tettek közzé a csecsenföldi alkotmányos folyamat felgyorsítását szorgalmazva. Putyin szerint a felhívás közzétevőinek véleménye sok mindenben egybeesik a hivatalos Moszkva álláspontjával.
Borisz Grizlov orosz belügyminiszter vasárnap aláírta a rendeletet az önálló csecsen belügyminisztérium felállításáról. Putyin támogatta ezt az elképzelést, hozzátéve, hogy a banditák elleni harc a rendőrség dolga, a hadseregnek az a feladata, hogy laktanyáiban készüljön fel az esetleges külső támadások elhárítására. Elismerte ugyanakkor, hogy időre van szükség ahhoz, hogy a belügyi alakulatok maximálisan el tudják látni feladataikat.
Ahmad Kadirov hivatalos csecsen vezető vasárnap bejelentette, hogy várhatóan jövő tavasszal tartanak népszavazást Csecsenföld új alkotmányáról, amely után sor kerülhet a legitim csecsen elnök, valamint a hatalmi szervek megválasztására is. A Moszkva-barát vezető kizárta viszont, hogy olyanok is részt vegyenek a választásokon, akik bűncselekmények elkövetése miatt körözés alatt állnak. Ez azt jelenti, hogy Maszhadov és környezete nem indulhatna a posztokért.
Az orosz jogvédő szervezetek által összehívott moszkvai csecsen békekonferencia résztvevői viszont úgy vélték, hogy a jelenlegi, háborús körülmények között nem megengedhető a népszavazás, és Moszkvának Maszhadovval kell tárgyalnia.
Maszhadov közben bejelentette, hogy iszlám bíróság elé állítja az október 23-26. közötti moszkvai túszdrámáért felelősséget vállaló Sámil Bászájev hadurat. A szakadár vezető következetesen állítja: nem tudott a készülő túszejtésről. Így nyilatkozott Bászájev is, a hivatalos Moszkva viszont többek között a terroristák lehallgatott beszélgetéseire hivatkozva kitart Maszhadov érintettsége mellett.