A nap folyamán elsőként Tokió belvárosában kezdődött demonstráció. A hideg időjárás ellenére mintegy ötezer ember, főleg diákok és szakszervezeti tag munkások vonultak végig békésen a zsúfolt, bevásárlónegyedi utcákon. Incidens nem történt.
Az új-zélandi Christchurch városban körülbelül négyszáz ember gyűlt össze tüntetésre. Keith Locke zöldpárti parlamenti képviselő beszédet tartott nekik, amelyben kijelentette: ha az emberek mindenütt a világon felemelik a szavukat, akkor megakadályozható a háború.
Hongkongban körülbelül hatvan tüntető az amerikai és a brit konzulátus elé vonult, és azt kiabálta kórusban: Fegyverzetellenőrzést igen, háborút nem! Az egyik tüntető, a 25 éves Manoj Matthew az AP szerint kijelentette: a háború akkor sem indokolt, ha az ENSZ fegyverzetellenőrei találnak Irakban tömegpusztító fegyvereket. Gabriel Carlyle, egy londoni központú háborúellenes csoport, a "Pusztába kiáltott szó" képviselője kijelentette: ENSZ-felhatalmazás nélkül törvénybe ütköző és erkölcstelen volna az Irak elleni háború, több ezer ártatlan áldozatot követelne, és nem az iraki emberi jogokért, a demokráciáért folyna, hanem Szaddám Huszein helyett egy kevésbé Amerika-ellenes diktátor hatalomra segítéséért.
Pakisztán fővárosában is több százan - közöttük egyenruhás iskolások - tüntettek a tervezett amerikai támadás ellen - közölte a BBC News Online. A nap folyamán békepárti demonstráció lesz Egyiptomban, Belgiumban, Nagy-Britanniában, Franciaországban, Németországban, Spanyolországban és Olaszországban is.
A legnagyobb demonstrációk várhatóan az Egyesült Államokban, Washingtonban és San Franciscoban lesznek, az utóbbi helyen várhatóan hollywoodi sztárok részvételével. A szervezők legalább 50 ezres tömegre számítanak, és azt remélik, hogy a tiltakozási hullám legalább akkora méreteket ölt majd, mint 30 éve a vietnami háború ellen.