Kennedy mindamellett felhívta bírótársait: a konkrét ügytől függetlenül vizsgálják meg, vajon nem túlságosan szigorúak-e azok a menedékjogi szabályok, amelyek a kitoloncolás (fellebbezésig való) felfüggesztéséhez is meggyőző bizonyítékokat követelnek azoktól a menedékjogkérőktől, akik azt állítják, hogy hazájukban üldöztetésnek vagy büntetésnek vannak kitéve faji, vallási vagy politikai okból.
A 38 éves Kenyeres több mint két éve áll az amerikai bevándorlási szolgálat őrizete alatt egy miami fogházban. Magyarországon sikkasztással vádolják, és ezért menedékjog-kérelmét elutasították. Kennedy rámutatott, hogy az alsóbb fokú bíróságok nem értettek egyet abban, hogyan kell kezelni Kenyeres vészhelyzetre hivatkozó fellebbezését.
Kenyeres azt állította, hogy megtorlástól tart olyan magyar tisztségviselők részéről, akik után valaha titkosrendőrként nyomozott. Mint mondta, főnökét és egyik kollégáját 1995-ben megölték, őt magát és családját pedig halállal fenyegették.
A bevándorlási szolgálat ügyészei szerint Kenyeres azért igyekezett elnyújtani a menedékjogi eljárást, hogy elkerülje a bűnvádi felelősségre vonást Magyarországon. Kenyeres 1997-ben turistaként érkezett Florida államba, és maradt illegálisan az Egyesült Államokban.