Az ünnepélyes aláírást szervező görög fél várhatóan még a héten válaszol Magyarország kérésére, hogy nyolc fő vehessen részt az aláírási ceremónián - mondta a Magyar Hírlapnak a kormányszóvivő. A lap megtudta: más csatlakozó országok is jelezték, nagyobb delegációval szeretnének utazni Athénba.
A lengyel küldöttségből egyelőre három hely biztos: Aleksander Kwasniewski államfőé, Leszek Miller miniszterelnöké és Wlodzimierz Cimoszewicz külügyminiszteré. Pozsonyban csak Mikulás Dzurinda miniszterelnök és Eduard Kukan külügyminiszter részvétele egyértelmű. Pozsonyban szóba sem jött, hogy a korábbi kormányok képviselői is menjenek, a Dzurinda-kabinetet két Meciar-kormány előzte meg, amelyet nem az integráció híveként tartottak számon Európában.
A létszám korlátozását az indokolja, hogy az aláírásra az Akropolisz közelében, egy felújított ókori piaccsarnokban kerülne sor, és az épület mérete meghatározza a meghívottak számát. Azok, akik nem férnek be a szűkebb magyar delegációba - így a parlamenti pártok frakcióvezetői, Szili Katalin házelnök, továbbá Jeszenszky Géza és Martonyi János volt külügyminiszterek - bár a lap információi szerint utóbbiakat hivatalosan még meg sem hívták - az aláírás helyszínétől néhány épületre lévő teremben kivetítőről kísérhetik majd figyelemmel a ceremóniát.
Szent-Iványi István, a parlament integrációs bizottságának elnöke levélben fordult Szili Katalinhoz, jelezve, azt tartaná illendőnek, ha az általa vezetett bizottság, vagy legalább elnökként maga részt vehetne az eseményen.