Hongkongban szerdáig 204-en haltak meg a súlyos akut légúti szindrómában, 1654-en kórházban fekszenek. A hongkongi egészségügyi hatóságok közölték, hogy szerdán újabb ember halt meg a városban, és 8 új fertőzöttet is találtak.
Kínában eddig 4560 ember fertőződött meg SARS-vírussal, és összesen 219-en haltak bele a betegségbe. Csak a fővárosban, Pekingben 97 halálos áldozatot követelt a járvány. A pekingi egészségügyi minisztérium szerdán bejelentette, hogy az országban újabb öt áldozatot szedett az atípusos tüdőgyulladás, és 159 új beteg került kórházba.
Pekingben egyes negyedek helyi hatóságai elrendelték a kutyák, macskák és más háziállatok szigorú elzárását, illetve a vesztegzár megtagadása esetén kiirtását. Szerintük ugyanis az állatok is vírusterjesztők lehetnek. A nemzetközi állatvédő liga kínai vezetője a Reuters televíziónak azt nyilatkozta, hogy nem központi rendeletről, hanem egyes kerületek vezetőinek túlkapásairól van szó.
Az atípusos tüdőgyulladást előidéző vírustörzs megfertőzhet kutyát, macskát és más állatokat is, a szakértők szerint azonban egyelőre semmiféle egyértelmű bizonyíték nincs arra, hogy ezek az állatok terjesztenék az SARS-megbetegedést is.
Tajvanon 3 újabb áldozatot követelt az atípusos tüdőgyulladás, 14-re növelve ezzel a betegségben meghaltak számát a szigetországban - közölte szerdán a tajvani egészségügyi minisztérium. Az országban öt újabb megbetegedést jeleztek, s ezzel a betegek száma elérte a 125-öt. A betegségben elhunyt Tajvanon az országos autópálya kezelő társaság egyik alkalmazottja, ezért a társaság 64 alkalmazottját megfigyelés alá helyezték.
Szingapúrban az egészségügyi minisztérium közölte, hogy az országban tíz napja nem észleltek új megbetegedést, ami azt jelenti, hogy éppen félúton vannak afelé, hogy a városállamot SARS-fertőzés mentessé nyilvánítsák. Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) utasítása értelmében egy ország akkor nyilváníthatja magát fertőzésmentessé, ha a tíznapos maximális lappangási időszak kétszerese, tehát húsz nap alatt nem regisztrálnak újabb megbetegedést.
Szingapúrban, amely a harmadik legerősebben sújtott térsége volt a világnak, 203 ember betegedett meg atípusos tüdőgyulladásban, és a járvány 27 halálos áldozatot követelt a városban.
A The New York Times jelentése szerint az amerikai repülőtéri bevándorlási és vámügyi hatóságok utasítást kaptak arra, hogy akár erő alkalmazásával is orvosi vizsgálatnak vessék alá azokat a repülőgéppel érkező utasokat, akik az atípusos tüdőgyulladás tüneteit mutatják. A bevándorlási tiszteknek - a lap szerint - elsősorban a lázas, köhögéssel, illetve légzési nehézségekkel küszködő utasokat kell figyelniük, és megkülönböztetett gondot kell fordítaniuk a veszélyzónákból, azaz Pekingből, Hongkongból, illetve Szingapúrból érkező utasokra.