"Senki sem fog engem elüldözni" - nyilatkozta a palesztin vezető. Közeli munkatársa, Nabil Abu Rudeina figyelmeztette Izraelt: Arafat kiutasításáért nagy árat kell fizetnie. A palesztin tisztségviselő a nemzetközi közösség, ezen belül az ENSZ Biztonsági Tanácsának segítségét kérte egy ilyen lépés megakadályozásához.
Az Egyesült Államok ismét a kiutasítás ellen foglalt állást. Mint Richard Boucher, a külügyminisztérium szóvivője hangsúlyozta, nem hiszi, hogy a jelenlegi helyzetben a palesztin vezető kiutasítása "hasznos lehetne".
A 11 minisztert magában foglaló izraeli biztonsági kabinet csütörtöki üléséről kiadott közleményében leszögezte: az elmúlt napok eseményei megmutatták, hogy Jasszer Arafat személye akadályt jelent a békéhez vezető úton, ezért el kell őt távolítani.
A biztonsági kabinet ülését az indiai látogatását lerövidítő Ariel Saron miniszterelnök hívta össze, hogy megfogalmazza a választ a kedden végrehajtott két öngyilkos merényletre, amelyben összesen tizenöt izraeli vesztette életét.
A közlemény szerint Ariel Saron miniszterelnök utasította a hadsereget, hogy mindaddig folytassa a terrorista szervezetek felszámolását célzó akcióit, ameddig meg nem győződik arról, hogy a Palesztin Hatóság maga is fellép a terrorista szervezetek leszerelése és megsemmisítése érdekében.
A biztonsági kabinet üléséről beszámolt a Háárec című izraeli újság internetes honlapja, s ebből kiderült, hogy Arafat kiutasításáról nem szavaztak a jelenlévők, Avraham Poraz belügyminiszter pedig ellenezte a palesztin vezető elleni terveket. A biztonsági kabinet úgy döntött: nem részletezi, hogy Arafat eltávolításán a kiutasítást vagy a palesztin vezető kivégzését érti-e.
Korábban két izraeli televíziós csatorna beszámolt arról, az izraeli miniszterek úgy foglaltak állást, hogy a hadsereg dolgozzon ki tervet a palesztin vezető eltávolítására, de ez több napot, esetleg több hetet vehet igénybe.