A NAÜ kormányzótanácsa pénteken az osztrák fővárosban döntött arról, hogy Iránnak október végéig kell nyilvánosságra hoznia atomprogramja minden részletét. Teherán képviselői tiltakozásuk jeleként kivonultak a bécsi konferenciaközpontban megrendezett tanácskozásról, és bejelentették, hogy országuk "alapvetően felülvizsgálja együttműködését" az ügynökséggel. Az iráni küldöttség Bécsben azzal vádolta meg az Egyesült Államokat, hogy az inváziók politikájához tartja magát, mert az egész közel-keleti térséget újjá akarja formálni.
A kormányzótanács zárt ajtók mögött tartott üléséről egyelőre csak annyi szivárgott ki, hogy a NAÜ pénteki határozatában nincs szó Iránnal szembeni esetleges szankciókról. A NAÜ ellenőrei a közelmúltban az iráni Natanz városának környékén kétféle olyan uránizotópra is bukkantak, amelyek atomfegyver előállításához felhasználható hasadóanyag jelenlétére utaltak. Teherán nem cáfolta a NAÜ-ellenőrök felfedezését, de arra hivatkozott, hogy az izotópokat Oroszországból származó atomipari berendezésekkel szállíthatták az országba.
Az Egyesült Államok azzal vádolta meg Iránt, hogy békés célú atomenergia-ipari fejlesztéseinek a leple alatt atomfegyverek kifejlesztésén dolgozik. Washington arra készült, hogy az atomsorompó-szerződés betartása felett őrködő NAÜ kormányzótanácsának a bécsi ülésén Iránt elítélő határozatot fogadtat el, amelynek alapján az ENSZ Biztonsági Tanácsában Teheránnal szembeni nemzetközi büntetőintézkedéseket kezdeményezhet. Az amerikai küldöttség azonban hajlott arra, hogy még egy utolsó esélyt adjanak Iránnak, miután álláspontját nem támogatta a 35 tagú kormányzótanács többsége.
Teherán is csatlakozott az atomfegyverek továbbadását tiltó atomsorompó-szerződéshez, de nem írta alá annak kiegészítő jegyzőkönyvét, amely lehetővé teszi, hogy a NAÜ ellenőrei bejelentés nélküli, meglepetésszerű ellenőrzéseket végezzenek bármilyen helyszínen.