Belgrádi politikusok és politikai elemzők kijelentéséből ítélve nem sok sikerrel kecsegtet a két hónap múlva esedékes újabb szerbiai elnökválasztás sem. Natasa Micic parlamenti elnök szerdán november 16-ra írta ki az elnökválasztást, miután a tavaly ősszel és decemberben tartott két elnökválasztás kudarcba fulladt a szavazópolgárok érdektelensége miatt. A három nagy szerbiai párt közül kettő, a Szerbiai Demokrata Párt (DSS) és a G17 Plus szerdán bejelentette, hogy nem indít jelöltet az elnökválasztáson.
A G17 Plus szóvivője, Ksenija Milivojevic szerint "enyhén szólva komolytalan elnökválasztást kiírni, amikor intézményes és gazdasági válságban van az ország". A választások kiírásával a kormányzó pártkoalíció, a DOS el akarja terelni erről a polgárok figyelmét. Az ötven százalékos részvételi küszöb miatt eleve kudarcra van ítélve a szavazás, és G17 Plus úgy fog viszonyulni a választáshoz, mintha ki sem írták volna - szögezte le a szóvivő. A DSS parlamenti frakcióvezetője, Dejan Mihajlov hasonlóképpen azt mondta, hogy az elnökválasztás időpocsékolás, mert általa nem oldódik meg a "mély politikai és gazdasági válság".
A G17 Plushoz hasonlóan a DSS is azon a véleményen van, hogy a válságból az egyetlen kiút a rendkívüli parlamenti választás megtartása lenne. Mihajlov szerint szinte kizárt, hogy az elnökválasztás nem szenved ismét fiaskót. Noha a legnagyobb kormánypárt, a Demokrata Párt (DS) azt állítja, hogy a DOS olyan elnökjelöltet fog állítani, aki elfogadható lesz minden "demokratikus párt számára", a belgrádi médiában megszólaló politikai elemzők sem sok reményt látnak arra, hogy harmadszori nekifutásra Szerbiának végre elnöke lesz.
Srdjan Bogosavljevic, a Strategic Marketing közvélemény-kutató intézet vezetője szerint az utóbbi hónapokban végzett felmérések nem sok jóval kecsegtetnek, s kevés az esély van az elnökválasztás sikerére. A várható kudarc oka nemcsak a szavazók érdektelensége, hanem az, hogy nincs Szerbiában olyan jelölt, aki a polgárok meghatározó többségének támogatását bírná.