A Downing Street-i miniszterelnöki hivatal vasárnap esti közleménye szerint Tony Blair "néhány órát" töltött délután a londoni Hammersmith kórházban, miután szívritmuszavarok léptek fel nála. Nem hivatalos értesülések szerint az orvosok hat órán át kezelték a brit kormányfőt.
A londoni rádiónak független orvosszakértők azt mondták: a Blairnél fellépett szívpanaszt vagy gyógyszerrel, vagy - súlyosabb esetben - elektrosokkal kezelik. A kórház nem részletezte a kezelés pontos módját.
Az első londoni kommentárok emlékeztettek arra, hogy Tony Blair mögött rendkívüli megpróbáltatásokkal terhes év áll; az iraki háború tavaszi megvívása óta folyamatosan követték egymást a tartós belpolitikai válsággá összemosódó botrányok. A legsúlyosabb ezek közül David Kelly kormányzati fegyverzetügyi tanácsadó nyár közepi öngyilkossága volt, amelynek ügyében hónapok óta független bírói vizsgálat folyik. Kelly, aki a védelmi minisztérium vezető tudományos tanácsadója volt az iraki tömegpusztító fegyverek ügyében, belekeveredett a kormány és a BBC példátlan összecsapás-sorozatába, amelyet a londoni rádió egy súlyosan vitatott májusi tudósítása robbantott ki.
A közzétett értesülés szerint a kormány annak idején olyan adatokkal dúsította fel az iraki tömegpusztító fegyverekről tavaly közzétett hírszerzési értesüléscsomagot, amelyekről tudta, hogy nem helytállók. A Downing Street dühödten cáfolt, és követelte a forrás kiadását, majd amikor ezt a BBC megtagadta, kormánykörökből szivárgott ki Kellynek, mint a valószínű forrásnak a neve. A szakértőt, akit parlamenti vizsgálóbizottság elé idéztek, nyers stílusú, nyilvános meghallgatása után három nappal átvágott csuklóval találták meg egy erdőben. A kormányt - és a BBC-t is - alapjaiban megrengető ügyben Tony Blairt is kihallgatta a Lord Hutton felsőházi lordbíró vezetésével megalakult független bírói fórum, amelynek jelentése további hónapok múlva várható csak, folyamatos feszültségben tartva a brit belpolitikát.
Blairre, aki 1997-ben, 44 évesen az utóbbi másfél évtized legfiatalabb miniszterelnökeként került kormányra, az iraki tömegpusztító fegyverek ügyében is rendkívüli nyomás nehezedik, mivel ezeknek a fegyvereknek - jóllehet feltételezett létük volt a háború fő hivatalos indoka - a szövetségesek egyelőre nyomát sem lelték.