Két ismeretlen férfi megtámadta Zoran Djindjic meggyilkolt szerb miniszterelnök nővérét, és ismeretlen eredetű injekciót fecskendezett belé. Gordana Djindjic-Filipovicra szombat este hétvégi házában támadt rá két férfi, a Belgrádtól nyolcvan kilométerre délre fekvő Valjevo melletti Belosevac faluban.
A belügyminisztérium vasárnapi közleménye szerint két, sötét színű rendőri álegyenruhába öltözött férfi kereste fel őt, valamiféle listát követeltek tőle és kíváncsiak voltak egy miniszter nevére (a nevet az áldozat nem tudta felidézni). Gordana ezután szúrást érzett bal felkarjában, s rögtön elvesztette eszméletét. Férje talált rá háza kapujában.
Belgrádi sajtójelentések szerint a támadók óva intették az asszonyt attól, hogy a történtekről értesítse a rendőrséget. A belgrádi B92 rádió szerint arra figyelmeztették az 54 éves asszonyt, hogy kiirtják egész családját, ha a bíróság elítéli a Djindjic-merénylet elsőrendű vádlottját, Milorad Lukovic Legiját.
A tavaly március 12-én meggyilkolt szerb miniszterelnök nővérét a támadás után a valjevói kórházba, majd onnan a belgrádi katonaorvosi akadémia klinikájára (VMA) szállították. Zoran Stankovic, a VMA főigazgatója közölte, hogy Gordana jól van. Bal felkarján injekciós tű nyoma látszik, a szúrás helye fáj, véraláfutás látszik a bőrön. A toxikológiai vizsgálatot már elvégezték, de még néhány analízis hátramaradt. Az áldozatot még néhány napig kórházban tartják különleges biztonsági körülmények között.
Boris Tadic, a Demokrata Párt elnöke az éjszaka folyamán Valjevóba sietett, felszólította a rendőrséget és a titkosszolgálatot, hogy haladéktalanul fogja el a Djindjic-család tagjait fenyegető személyeket, és szavatolja a meggyilkolt kormányfő rokonainak biztonságát. "Becstelen dologról van szó, nem találok szavakat, hogy elmondjam, mit gondolok azokról, akik asszonyokat támadnak meg, kiváltképpen egy meggyilkolt ember családjának hozzátartozóját" - mondta Tadic.
Gordana Djindjic-Filipovic 1950-ben született, két évvel volt idősebb meggyilkolt öccsénél. A Beta belgrádi hírügynökség úgy tudja, hogy már korábban is gondjai támadtak, amikor még élt Zoran Djindjic: rezsimellenes ellenzéki tüntetések, majd a rendszerváltás után, a hágai vádlottak kiadatásának időszakában érték fenyegetések. Részben emiatt, részben pedig megromolott egészsége miatt Gordana felhagyott a magánorvosi praxissal és idő előtt nyugdíjba vonult.
A belgrádi Blic című lap csütörtökön adott hírt arról, hogy az elmúlt napokban ismeretlenek telefonon kétszer is megfenyegették Gordanát, és kétszer betörtek Djindjic édesanyja, Milica Djindjic prokupljei házába. A vasárnapi belügyi közlemény szerint a Djindjic-család kérésére a belügyi szervek oltalomba is vették Zoran Djindjic édesanyját és feleségét, de nővére nem fogadta el a személyes védelmet, mondván, nem érzi veszélyben magát.