A jelentés szerint 2001. október 1. és 2004. június 9. között összesen 94 olyan eset történt, amikor - bizonyítottan, illetve feltételezve - visszaéléseket követtek az Afganisztánban, illetve Irakban fogva tartott emberekkel szemben. Ez a szám jóval magasabb a Pentagon korábban közzétett becsült adatainál.
Most került első alkalommal nyilvánosságra az az adat is, hogy az említett időszakban az Egyesült Államok több mint 50 ezer embert tartott fogságban a két országban. "A foglyokkal szembeni visszaélések nem a rendszer lényegéből fakadtak" - állapította meg a jelentés, amely szerint egyes esetekben az ilyen visszaéléseket az előírásokat megszegő tisztek segítették elő, illetve tették lehetővé.
A dokumentum ugyanakkor idézi a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága idén februárban készült jelentését, amely szerint "a rossz bánásmód módszereit rendszeresen alkalmazták az amerikai katonák Irakban". A szenátusi bizottság előtt meghallgatott Les Brownlee, az amerikai hadsereg szárazföldi erőinek ügyvivő minisztere kijelentette: vállalja a felelősséget a katonák által elkövetett visszaélésekért.
Az ellenzéki demokrata párti szenátorok vitába szálltak a jelentéssel, mondván, nehéz elhinni, hogy nincsenek hibák a fogva tartás és a kihallgatások körülményeit szabályozó rendszerben.