A himalájai királyság belügyminisztériuma azzal indokolta a kijárási tilalom bevezetését, hogy a tüntetők veszélyeztetik a közrendet és akadályozzák a közlekedést. A rendelkezés megtilt mindenféle mozgást a 1,5 millió lakosú városban.
Katmanduban a reggeli órákban feldühödött emberek ezrei vonultak az utcákra. Felgyújtották a főváros legnagyobb mecsetét, miután a Dzsáma Maszjid nevű kegyhely épületéből kidobálták a bútorokat és az egyéb berendezési tárgyakat. A rohamrendőrök gumibotokkal igyekeztek feloszlatni a tömeget. A mecset 300 méterre van a nepáli királyi palotától Katmandu központjában.
Lángba borításával egy időben a város több pontján zajlottak tüntetések. A felvonulók élesen bírálták a kormányt, mert szerintük az nem tett meg mindent a foglyok kiszabadítása érdekében. A tömeg épületekre zúdított kőzáport, ablakokat tört be, és a fontosabb útkereszteződésekben gumiabroncsokat égetett. A tiltakozók kifosztották a Quatar Airways légitársaság helyi irodáját is.
A nepáli munkások kivégzését az al-Kaida terrorhálózathoz közel állónak tekintett Anszár asz-Szunna radikális csoport jelentette be internetes közleményében. A dokumentumot ismertető honlapon olyan videofelvételt is közzétettek, amelyen látható, amint egy álarcos férfi elvágja a földön heverő egyik, bekötött szemű túsz torkát. Egy másik felvétel pedig azt mutatta be, hogy egy fegyveres tarkón lövi a másik tizenegy túszt.
A túszejtők az internetes honlapon megjelent közleményükben azzal vádolták a nepáliakat, akik egy Irakban tevékenykedő jordániai cég alkalmazásában dolgoztak, hogy a muzulmánok elleni harc végett érkeztek Irakba, illetve "a zsidókat és a keresztényeket szolgálták".