A vajdasági-román határt átszelő folyók továbbra is lassú apadásban vannak, a Temes vízszintje az elmúlt 24 óra alatt négy centit csökkent. A folyók apadásának ütemét követve a közép-bánáti Módos (Jasa Tomic) és Párdány (Medja) környékén kialakult összefüggő tó szintje ugyancsak négy centit apadt. Szerbiai meteorológusok szerint az árvíz szempontjából továbbra is kedvezőek lesznek az időjárási viszonyok. A több tízmillió köbméteres víztömeg elvonulásához azonban egy-másfél hónap kell, s legalább még egyszer ennyi a károk felszámolásához.
A vajdasági kormány javasolta a szerbia-montenegrói védelmi minisztériumnak, hogy készítsen elő háromoldalú megállapodást, amely révén Szerbia-Montenegró, Románia és Magyarország közösen lépne fel a természeti csapások esetén.
Miközben jobbra fordul az árvízhelyzet, s az átvágott gátakon lassan visszahúzódik a víz a folyómedrekbe, duzzad a vita arról, hogy a szerb kormány mindent megtett-e a helyzet rendezése végett. A szécsányi járási válságstáb többször kérte a kormányt, hogy elemi csapás sújtotta övezetnek nyilvánítsa az árvíz sújtotta területeket. A média elképedve fogadta Vladimir Ilic nagybefektetésekért felelős miniszter válaszát, miszerint a kabinet két hétig nem dolgozott, nem volt kormányülés, ezért nem is hozhatott ilyen döntést (ünnepek torlódása miatt Szerbiában majd egyhetes szünet volt múlt hét szerdától).
Ilic nyilatkozata kissé tapintatlanra sikeredett: miközben a szerbiai média második hete nem veszi le a szemét a bajba jutott Bánátról, és a tragédiát megelevenítő fényképek nem kerülnek le a lapok hasábjairól, kiderül, hogy a kormány pihen. A B92 rádiónak nyilatkozó politológus, Zoran Stojiljkovic hihetetlenek nevezte ezt, mert rendkívüli helyzetekben rendkívüli intézkedésekre van szükség, mégpedig gyorsan.
Jellemző a vita hevére, hogy Srdjan Djuric kormányszóvivő tőle szokatlanul kemény hangon reagált a média általa "nagyon primitív és ocsmány"-nak nevezett kampányára. Leszögezte, hogy jogi akadályok miatt a kormány nem fogja elemi csapás sújtotta térségnek nyilvánítani a Bánátot. A csütörtöki kormányülés után Mladjan Dinkic pénzügyminiszter megerősítette, hogy a kabinet fedezni fogja a kárfelszámolással és a megsemmisült épületek helyreállításával járó költségeket, a szükséges pénzt pedig a költségvetés kiigazításával állítják elő, miután megtörtént a kárfelmérés.