A legnagyobb bajt Leskovac, Krusevac, Nis, Marosin és Aleksinac környéki településeken okozott az ár, de a Morava áradása miatt víz alá került a dél-koszovói Vitina és környéke is.
Szerencse, hogy amilyen gyorsan jött a víz, ugyanolyan gyorsan távozik. Helyi beszámolók szerint vasárnap reggel a legtöbb folyó hirtelen apadásnak indult, a víz pedig visszahúzódik a folyómedrekbe, hatalmas mennyiségű iszapot és szemetet hagyva maga után. Épületek nem dőltek romba, de károk keletkeztek bennük, illetve az ivóvíz-hálózatokban is, ráadásul az elöntött mezőgazdasági területekről csak lassan távozik a víz. Vízügyi szakemberek egyetértenek abban, hogy nemcsak a nagy esőzés okozta a meglepetésszerű árvizet, hanem az is, hogy a vízelvezető csatornák elhanyagoltak, a helybéliek által összehordott szemét miatt sok helyütt nem engedik át a vizet.
Dél- és Közép-Bánátban lényegében változatlan a helyzet, folytatódik a harmadik hetek tartó "állóháború" a vízözönnel. Az elöntött területekről rendkívül lassan távozik a víz, naponta legfeljebb 3-5 centis apadást mérnek, vagy még annyit se. A legderűlátóbb becslések szerint is 1-1,5 hónap kell ahhoz, hogy teljesen visszahúzódjon a víz az átvágott gátakon.
Az árvíz "epicentrumában", a román határon lévő Módoson (Jasa Tomic) közel 250 ház romba dőlt, s mintegy 300 épület olyan állapotban van, hogy apadáskor bármikor összedőlhet. Helyszíni beszámolók szerint a Módos melletti színmagyar Káptalanfalva (Busenje) gyakorlatilag már nem létezik: a falu negyven házának többsége megsemmisült, és a kívülről még épnek látszókban is lerogytak a belső válaszfalak. A jobbára idősek lakta települést továbbra is csak csónakkal lehet megközelíteni.