Vukasin Vukasovic, a vörössapkás osztag néven ismertté vált titkosszolgálati kommandó (JSO) egykori tagja közölte a perben, hogy a vádlottak padján ülő három egykori bajtársának sehogyan sem lehetett köze a Draskovic-merénylethez.
Vukasovic szerint a vádlottak a Draskovic-merénylet idején vele együtt valóban jártak Budvában, de más titkos küldetéssel: Szerbiába kellett szállítaniuk egy Djordjevic nevű politikust, akit előzőleg a hadsereg katonáinak kellett volna elfogni. A tanú - aki Legija testőre volt - nem emlékezett annak a katonatisztnek a nevére, akivel kapcsolatba léptek. A titkos feladatot szerinte azért nem hajtották végre, mert valami történt Budvában - a tanú nyilvánvalóan a Draskovic-merényletre utalt. Ugyanebben a perben két hete megjelent egy másik volt vörössapkás is, aki szóról-szóra ugyanezt a történetet adta elő.
A maffiaperekkel foglalkozó belgrádi különbíróság tavaly február óta ítélkezik a Draskovic-merénylet feltételezett tettesei ellen, illetve ugyanebben a perben ítélkezik Ivan Stambolic néhai szerb elnök feltételezett gyilkosai felett. Mindkét bűnügy hasonló indíttatású volt, az állítólagos végrehajtók is nagyjából ugyanazok voltak, ezért összevontak kezelik a két pert.
Jogi szakértők szerint a perben néhány héten belül ítélet várható, és minden alibi ellenére rosszul áll a vádlottak szénája, mert mindkét bűntényről részletesen beszámolt a bíróság előtt egy vörössapkás, aki védett tanúvá avanzsált. Emellett a legfelsőbb bíróság nemrég bizonyítékként felhasználható periratok közé sorolta Radomir Markovic rendőrségi vallomását, amelyben a kémfőnök bevallotta, hogy mindkét merénylet elkövetésére Milosevic adott utasítást, és Legija volt a végrehajtó.