Tisztelt Deutsch úr!
Köszönöm 2006. január 6-án kelt levelét.
Nagyon örülünk, hogy a Fidesz elismeri a lap szerkesztőinek és tudósítóinak objektivitását, professzionalizmusát és függetlenségét, és tudomásul vesszük a Fidesz sajnálkozását a Financial Times integritásának megsértése miatt.
Hangsúlyoznunk kell ugyanakkor, hogy erőteljesen visszautasítjuk az Ön azon feltételezését, miszerint a magyar kormánynak bármilyen előzetes betekintése lett volna a Magyarországról készült külön riport tartalmába. Nem tesszük lehetővé semmilyen külső félnek, hogy hozzáférhessen szerkesztőségi anyagaink tartalmához egészen addig, amíg azt nem közöltük, így a magyar kormány is ugyanúgy juthatott hozzá a Magyarország-jelentéshez mint Ön vagy bárki más.
Vitába szállunk az Ön azon vádjával is, hogy az újságírók a Magyarország-jelentés egyes cikkeinek esetében "az újságírás alapszabályait hagyták figyelmen kívül". A Magyarország-jelentés cikkei kiterjedt kutatómunka, valamint a magyar gazdaság és a politikai rendszer ismerete alapján készültek.
Amint 2005. december 21-ei levelünkben is leszögeztük, újságíróink minden oldal véleményét kikérik, és méltányos, objektív módon írunk a tényekről, ahogy azokat mi látjuk.
E fontos megállapításokkal együtt is azonban tudomásul vesszük, hogy az Ön levelét, az FT szerkesztési integritásának egyértelmű elismerésével együtt, a magyar média széles köréhez eljuttatták, ezért hajlandók vagyunk, ahogy Ön is javasolja, e levélváltással lezártnak tekinteni ezt az ügyet kettőnk között.
Felhívjuk azonban a figyelmét arra, hogy rendkívül komolyan fogunk venni bármely további olyan nyilatkozatot, amely az FT integritását vonja kétségbe, illetve a hirdetés bármely további közlését, vagy az abban foglalt állítások bármely megismétlését.
Boldog újévet kívánunk Önnek és a Fidesz - Magyar Polgári Szövetség minden tagjának.
Hugh Carnegy
vezető szerkesztő