Nem született megállapodás az EU és Irán képviselőinek pénteki, bécsi találkozóján az iráni atomprogramról - közölte Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter. Mint elmondta, konstruktív légkör uralkodott, de megállapodást nem értek el Ali Laridzsánival, az iráni főtárgyalóval. A tárgyalást Irán kezdeményezte és az említetteken kívül Javier Solana, az EU kül- és biztonságpolitikai főképviselője, a francia külügyminiszter, valamint a brit külügyminisztérium politikai igazgatója vett részt rajta.
A német külügyminiszter szerint az EU előfeltételnek tartja az urándúsítással összefüggő, mindenfajta iráni tevékenység beszüntetését a további tárgyalásokhoz. Steinmeier figyelmeztetett, hogy alig maradt idő a kompromisszumra, mert a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) kormányzótanácsa várhatóan hétfőn hozza meg azt a döntést, amelynek alapján a szervezet az ENSZ Biztonsági Tanácsához fordul az iráni atomprogram miatt.
A NAÜ február elején döntött arról, hogy "tájékozatja" a Biztonsági Tanácsot az iráni atomprogramról. A 35 ország képviselőiből álló testület határozatának megfelelően, a programmal kapcsolatos dokumentumokat már elküldte a BT-hez. A kormányzótanács megbízta Mohamed el-Baradei NAÜ-főigazgatót, hogy állítson össze újabb jelentést az iráni atomprogramról. Ezt tárgyalja meg a kormányzótanács hétfőn, Bécsben, és ennek alapján dönt arról, hogy a Biztonsági Tanács elé utalja-e az ügyet. A sajtóhoz kiszivárgott értesülések szerint az új jelentésben egyebek között megállapították: nem tudják kijelenteni, hogy az iráni atomprogram kizárólag békés jellegű.