Amír Perec annak a meggyőződésének adott hangot, hogy a dialógus jobb megoldás lenne, mint a Palesztin Hatóság teljes elszigetelése, mert az a céllal ellentétes hatást válthat ki. Ez a jelenleg alkalmazott politika esetleg nem gyengíti, hanem erősíti a radikális szervezetet - fejtette ki izraeli védelmi illetékesek egy tanácskozásán. Utalt arra, hogy megnövekedett a Hamász népszerűsége a palesztin területeken, amióta Izrael, az Egyesült Államok és az Európai Unió gazdasági szankciókat vezetett be a Palesztin Hatósággal szemben.
A szankciók politikájával szemben a védelmi miniszter - az Izraeli Munkapárt vezetője - éppenséggel a segélyezést tartja megfelelő eszköznek. Javasolta, hogy folyósítsanak 12 millió dollárnyi humanitárius segélyt a palesztinoknak abból az 50 millió dolláros adó-, illetve vámilleték-hányadból, amely az 1993-as oslói békemegállapodások értelmében havonta megilletné a Palesztin Hatóságot a közös bevételekből, de amelyet Izrael nem hajlandó átutalni a Hamász márciusi hatalomra jutása óta.
Cipi Livni külügyminiszter is állást foglalt ez utóbbi javaslat mellett, mert attól tart, hogy a nemzetközi közvélemény Izrael ellen fordulhat, ha tovább súlyosbodik a palesztin területek gazdasági válsága.