A dokumentum, amelynek szövegét Izraelben bebörtönzött palesztin vezetők dolgozták ki, független állam létrehozását irányozza elő az 1967-ben Izrael által elfoglalt valamennyi területen, Jeruzsálem fővárossal.
"A dokumentum célja egyáltalán nem az Izraellel kötendő béke, hanem a belső palesztin egyetértés megvalósítása és a konfrontációk elkerülése" - áll a külügyminisztérium közleményében. - Nem tartalmazza Izrael kifejezett elismerését, sem a létezéshez való jogát, sem pedig a béke megkötésének szükségességét."
A tárca szerint a dokumentum a kormányzó Hamász radikális mozgalom stratégiai céljainak felel meg, amely az összes 1967-ben megszállt területről való kivonulásért cserébe csak tartós fegyverszünetre kész, nem pedig a békére. A minisztérium szerint a megállapodás nem zárja ki a további terrortámadásokat Izrael ellen, amennyiben úgy fogalmaz, hogy az "ellenállásnak" Ciszjordániára és a Gázai övezetre kell összpontosulnia.
A tárca megítélése szerint a dokumentum nem felel meg annak a három feltételnek, amelyet a Hamásszal szemben támasztottak a nemzetközi támogatás folytatása fejében: ezek Izrael létezéshez való jogának, továbbá a zsidó állam és a palesztinok közötti korábbi megállapodásoknak az elismerése, valamint a fegyveres harc beszüntetése.
A palesztin megállapodás szövege még Iszmáil Haníje palesztin kormányfő és Mahmúd Abbász elnök jóváhagyására vár. Az Iszlám Dzsihád szélsőséges szervezet elutasította a dokumentumot.