A The York Times értesülésével kapcsolatos kérdésre válaszolva, amely szerint megszűnt a Központi Hírszerző Ügynökségnek (CIA) az al-Kaida-vezér elfogásával megbízott részlege, az elnök közölte: "Ez a cikk nem pontos. Sok eszközünk van az Oszama bin Laden utáni hajtóvadászatra."
"Amíg elnök leszek, nem állítjuk le a kutatást, és nem csupán utána, de mindenki után, aki az Egyesült Államok ellen támad" - mondta az elnök. "Ha csökkentjük a rá nehezedő nyomást, veszélyesebb lesz a világ" - tette hozzá.
Az észak-koreai rakétaindításokról szólva Bush úgy ítélte meg, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) elítélő határozatot kell elfogadnia. "Úgy gondolom, a BT-határozat célja az, hogy világos üzenetet küldjünk az észak-koreai vezetőnek arról, hogy a világ elítéli azt, amit tett" - szögezte le Bush.
A "szankciók" szó említése nélkül az amerikai elnök hangsúlyozta annak szükségességét, hogy nemzetközi egyetértés alakuljon ki az ENSZ-ben, ahol a Biztonsági Tanács öt állandó tagja - Nagy-Britannia, Franciaország, Oroszország, az Egyesült Államok és Kína - valamint Japán nagykövete zárt ajtók mögött tanácskozik New Yorkban a szerdai észak-koreai rakétaindítások kapcsán elfogadandó dokumentumról. "A legfontosabb, hogy Kim Dzsong Il (észak-koreai vezető) lássa: a világ egy hangon beszél" - hangsúlyozta.
Bush felszólította az Egyesült Államok egyes partnerországait arra, hogy lépjenek túl gazdasági érdekeiken és fogadjanak el keményebb irányvonalat Iránnal és Észak-Koreával szemben. Nem nevezett meg konkrét országokat, de arra az újságírói kérdésre válaszolt így, amely a Phenjan elleni szankciókkal szembeni orosz és kínai ellenkezésre vonatkozott.
Bush közölte, hogy a legfejlettebb ipari államok és Oroszország (G8) jövő heti csúcstalálkozóján felveti a Kereskedelmi Világszervezetben a dohai forduló keretében folyó tárgyalások kérdését.