Az izraeli csapatok nagy erőkkel, harckocsikkal és páncélozott harcjárművekkel érkeztek az izraeli határtól kilenc kilométernyire lévő libanoni város elfoglalására. Az éjjel heves harcok dúltak a Hezbollah libanoni síita szervezet fegyveresei és az előrenyomuló izraeli alakulatok között.
A Hezbollah libanoni síita szervezet bejelentése szerint fegyveresei páncéltörő gránátokkal eltaláltak 13 izraeli harckocsit, hetet még azelőtt, hogy az izraeli alakulatok behatoltak volna Mardzsajúnba, további hatot pedig már a város területén, illetve egy közeli faluban. E bejelentés szerint a kilőtt izraeli tankok legénységének tagjai életüket vesztették vagy megsebesültek. Korábban olyan jelentések érkeztek a térségből, hogy a bevonuló izraeli alakulatok nem ütköztek ellenállásba.
Az izraeliek bevonultak egy közeli faluba is, és állásokat építettek ki egy magaslaton, amelyről szemmel tartható a Lítáni folyó völgye, ahonnan a Hezbollah fegyveresei ki szokták lőni izraeli célpontokra irányzott rakétáikat.
Az izraeli katonai erők mostanáig a határtól számított, legfeljebb nyolc kilométer szélességű sávon belül hajtottak végre harci feladatokat az ellenségeskedések július 12-i kezdete óta. Az izraeli biztonsági kabinet szerdai döntése értelmében ki kell terjeszteni e műveleti övezetet a Lítáni folyó vonaláig. A Lítáni folyó, amely legnagyobbrészt észak-déli irányban folyik keresztül Libanonon, alsó folyásánál kelet-nyugati irányban szeli át a közel-keleti arab ország legdélibb részét. A határ és a folyó közötti sáv helyenként csak 4-5 kilométer szélességű, néhol azonban eléri a 20-30 kilométert is.
Még nem ez az igazi előrenyomulás
"A dél-libanoni előrenyomulás még nem az offenzíva kiszélesítésére vonatkozó, szerdán elfogadott terv megvalósítása" - közölte az izraeli hadsereg szóvivője. A Maariv című izraeli lap értesülése szerint Ehud Olmert izraeli kormányfő vár egyelőre a terv végrehajtásával, mert esélyt akar adni a Dél-Libanonba vezénylendő nemzetközi erő létrehozását célzó erőfeszítéseknek. Az izraeli katonai erők jelenleg az izraeli-libanoni határtól számított kilenc kilométer szélességű sávon belül hajtanak végre harci feladatokat Libanonban.
Az egyiptomi külügyminiszter bírálta a kabinet szerdai döntését. Ahmed Abul Geit szerint az offenzíva kiszélesítése csupán további áldozatokhoz és pusztításhoz fog vezetni, és nem járul hozzá sem a katonai, sem a politikai célok eléréséhez.
Az ENSZ-ben is dúl a harc
Diplomáciai fronton Franciaország kompromisszumos javaslattal állt elő az ENSZ Biztonsági Tanácsában. A libanoni háborúval kapcsolatos BT-határozat ügyében e kompromisszummal igyekszik áthidalni az amerikai-izraeli igények és a libanoni-összarab álláspont közti szakadékot. A kompromisszum lényege, hogy egy tűzszünet kihirdetése után fokozatosan kellene kivonni Libanonból az izraeli katonai erőket. Nem mondaná ki a Párizs által javasolt határozat, hogy az izraeli csapatoknak azonnal távozniuk kell Libanonból a tűzszünet kihirdetése után, ám azt leszögezné, hogy azonnal meg kell kezdeni az izraeli csapatok kivonását. Az elképzelés szerint a libanoni haderőnek ezzel párhuzamosan meg kellene kezdenie a bevonulást Libanon déli részébe, de ezt egyeztetnie kellene az ENSZ ott állomásozó békefenntartó alakulataival. Párizs átadta a javaslatot a többi BT-tagnak.