Nagy-Britannia azon kevés régi európai uniós tagállam közé tartozik, amelyek majdnem teljesen megnyitották munkaerőpiacukat a 2004-ben csatlakozott új tagállamok munkavállalói előtt. Lengyelországból - hivatalos adatok szerint - 230 ezren mentek eddig Nagy-Britanniába munkát vállalni.
Blair és Kaczynski egyetértésben állapította meg találkozóján, hogy az energiaellátás biztonsága prioritás az Európai Unió számára. Blair úgy fogalmazott a megbeszélés után tartott londoni sajtóértekezleten, hogy az energiabiztonság "majdnem olyan fontos lesz, sőt egyes esetekben ugyanolyan fontos lesz a következő évtizedekben, mint a katonai biztonság".
Kaczynski úgy vélekedett, hogy bizonyára a jövőben sem lesznek könnyűek Európa számára az olajban gazdag Oroszországgal folytatandó energiatárgyalások. Azzal vádolta Moszkvát, hogy "nem játszik mindig nyílt lapokkal" ezeken a tárgyalásokon.
A lengyel államfő, aki felvetette hétfőn a brit tömegtájékoztatásnak adott nyilatkozataiban az Európai Unió hadseregének létrehozását, most hangsúlyozta: a NATO-val való szoros együttműködésben képzeli el ezt a hadsereget. "Az európai hadsereg nem lenne semmilyen értelemben sem vetélytársa a NATO-nak, épp ellenkezőleg, annak keretén belül működne" - mondta. Leszögezte, hogy továbbra is az észak-atlanti szövetséget tekinti az európai biztonság alapjának.
Blair csak annyit mondott Kaczynski felvetéséről, hogy kormánya kész "az európai együttműködés erősítésére", de hangsúlyozta, hogy "a NATO védelmünk sarkköve".