A 77 éves írót múlt csütörtökön egy ismeretlen személy erőszakkal kiráncigálta egy szálloda liftjéből, és be akarta tuszkolni egy szobába, de amikor Wiesel segítségért kezdett kiabálni, elmenekült. Wieselnek nem esett bántódása.
A birkenaui, az auschwitzi, a monowitzi és a buchenwaldi haláltáborokat megjárt erdélyi származású író egy békekonferencián vett részt a kaliforniai nagyvárosban. Szállodai szobáját éppen elhagyta, hogy a repülőtérre induljon és New Yorkba utazzon, amikor a liftben megszólította az idegen. Interjút kért tőle, majd amikor Wiesel azt mondta, a földszinti várócsarnokban beszélgessenek, az ismeretlen megállította egy emeleten a liftet, és kirángatta belől az írót - számolt be a San Francisco-i rendőrség. Wieselnek nem esett bántódása, az eset után rendőri biztosítással jutott ki a repülőtérre.
A hatóságok még nem bukkantak az elkövető nyomára, de az examiner beszámolója szerint egy anticionista weboldal szerzője Eric Hunt álnéven vállalta a támadást. Azt írta, hetek óta követte az írót, és azért húzta ki a liftből, mert le akarta ültetni a szobájában, hogy nekiszegezze a kérdést: miért nem akarja, hogy az emberek megismerjék az igazságot?
"Eric Hunt" internetes feljegyzésében mítosznak nevezte a holokausztot, és - mint írta - azt akarta Wieseltől, hogy ismerje el: a Night (Éjszaka) című visszaemlékezése teljes egészében kitaláció.
A jelenleg a Bostoni Egyetemen tanító Elie Wiesel több mint negyven könyv szerzője, sok könyvében, novellájában és drámájában örökítette meg a koncentrációs táborok borzalmait. A Night a leghíresebb visszaemlékezései közé tartozik. A Nobel-békedíjjal 1986-ban tüntették ki. Múlt év őszén ajánlatot kapott, hogy Móse Kacav államfő lemondása esetén vállalja el a legmagasabb izraeli közjogi méltóság tisztét, de visszautasította.