Saját külpolitikájuk miatt idegesek az amerikaiak

Vágólapra másolva!
Az amerikaiak többségét egyre jobban nyugtalanítja a külpolitika, elegük van a válságok katonai megoldásából, és féltik országuk nemzetközi megítélését - derül ki egy friss felmérésből. A közvéleménykutatás szerint a lakosság nyugtalansági indexe a vörös zónához közelít.
Vágólapra másolva!

Egyre jobban nyugtalanítja a washingtoni külpolitika az amerikaiakat, akik mind kevésbé hajlamosak elfogadni katonai erő alkalmazását nemzetközi válságok rendezésében - derül ki a Foreign Affairs magazin és a Public Agenda nevű kutatóközpont által szerdán nyilvánosságra hozott közvélemény-kutatásból. A felmérés szerint mind többen aggódnak az Egyesült Államokról külföldön kialakult kép miatt is, és támogatják az Irakban állomásozó amerikai katonák kivonását.

A megkérdezettek 84 százaléka vélte úgy, hogy az Egyesült Államokra nézve aggasztóan alakulnak az események a külügyekben, és 82 százalék szerint vált veszélyesebbé a világ az USA és állampolgárai számára. Háromnegyedük úgy gondolja, hogy az Egyesült Államok nem jól végzi dolgát, mint vezető hatalom, hogy békésebb és gazdagabb világot teremtsen. A válaszadók mindössze 8 százaléka támogat egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozást.

A kormányzat külpolitikájával kapcsolatos lakossági nyugtalanság mértékét tükröző index, a "nyugtalansági" mutató 137 pontra emelkedett, jóval felette van a 100 pontos középértéknek, és 7 ponttal magasabb a 2006 szeptemberi értékhez képest. Az index közeledik a vörös zónába tartozó 150 ponthoz, amely már a közvélemény teljes bizalmi válságát jelzi - közölte Daniel Yankelovich, a Public Agenda elnöke.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!