A bizottság négyévi keresés után sem talált semmilyen arra utaló nyomot, hogy Szaddám Huszein megbuktatott volt iraki diktátornak tömegpusztító fegyverei lettek volna. A szavazás során Oroszország tartózkodott, mondván, "nincs világos válasz arra, hogy léteznek-e tömegpusztító fegyverek".
Az UNMOVIC az utóbbi időben szinte már csak papíron létezett, nem kutatott Irakban fegyverek után; néhány szakértő elemzett még műholdas felvételeket és készített negyedévente jelentéseket a BT-nek. A bizottság két, Irakban maradt tagja már csak az iroda működését biztosító berendezések felügyeletét látta el. A fegyverellenőrző bizottságnak kezdetben száz alkalmazottja volt New Yorkban, és kétszáz felügyelőt foglalkoztatott Irakban, az állomány mára 34 főre szűkült.
A bizottság megszüntetésével dönteni kell arról is, hogy mi legyen a sorsa az UNMOVIC szigorúan őrzött, egyedülálló archívumának, amely részletes dokumentumokat tartalmaz a tömegpusztító fegyverek, mérges gázok előállítására, a beszerzési lehetőségekre vonatkozóan. Szakértők figyelmeztetnek: beláthatatlan következményei volnának, ha az 1991 óta gyűjtött okmányok - iratok, videokazetták, számítógépes adatállományok, műholdas felvételek - illetéktelen kezekbe kerülnének.