Javier Solana, az EU-tagországok közös kül- és biztonságpolitikai képviselője - uniós források szerint - találkozójukon megerősítette, hogy Szerbia helyét Brüsszel az EU-ban képzeli el.
Jeremic maga is elismerte, hogy az uniós integráció üteme elsősorban a volt Jugoszlávia területén elkövetett háborús bűnök kivizsgálásával foglalkozó Nemzetközi Törvényszékkel folytatott együttműködéstől függ - úgy vélte azonban, hogy jelenleg ez teljes körű.
A külügyminiszter - aki az integrációpárti Boris Tadic elnök pártjához tartozik - úgy vélekedett, "rosszul értelmezték" Vojislav Kostunica miniszterelnöknek azt az állítólagos minapi nyilatkozatát, amely szerint a koszovói polgári misszió küldése a szerb uniós integráció megállítását is jelentené. Megismételte: Belgrádnak két prioritása van: területi egységének megőrzése (benne az albánok lakta déli tartománnyal, Koszovóval) és az uniós csatlakozás útjának folytatása.
Jeremic egyértelmű derűlátását fejezte ki, hogy január 28-án, az EU-tagországok külügyminisztereinek brüsszeli ülésén a terveknek megfelelően aláírják a stabilizációs és társulási megállapodást Szerbiával.