A 31 éves Jérome Kerviel - aki nyolc éve dolgozik a banknál - fiktív kliensszámlákat kreálva egymásra épülő hosszú pozíciókat vett fel, vagyis azonnali vételi és határidős eladási ügyletek láncolatát kötötte, arra játszva, hogy januárban a piacok emelkedni fognak - ám a nemzetközi tőzsdemutatók e hónap második felében meredeken zuhantak.
A bróker védőügyvédje szerint korábban az ügyészség csalás és hamisítás ügyében is vádemelést kért, e két pontban azonban a vizsgálóbírók nem emeltek vádat. Kerviel beismerte, hogy felettesei által nem engedélyezett tranzakciókat hajtott végre 2005 vége óta, de azt állítja, kisebb tételekben mások alkuszok hozzá hasonlóan cselekedtek.
Az ügyészség szerint a bróker szombat óta tartó kihallgatásán beismerte, hogy két éven át teljesen egyedül "kalandor és spekulatív módon" csalárd pozíciókat épített fel és ezeket elrejtette, ami iránt a bank "bizonyos toleranciát" tanúsított.
Ez abból állt, hogy miután a bank biztonsági rendszere többször is riasztotta a megfelelő szinteket, Kervielt felettesei rendszeresen felelősségre vonták azért, mert túllépte az engedélyezett összegeket, de a brókernek minden esetben sikerült hamis dokumentumokkal igazolnia azt, hogy tevékenysége semmilyen kockázattal nem jár a bank számára.
Kerviel két portfóliót épített ki, azt a látszatot keltve, hogy a második portfólió kiegyenlíti az első kockázatait, azonban a második portfólió tartalma nem volt valóságos.
A főügyész szerint egyelőre semmilyen bizonyíték nincs arra, hogy más alkusz is hasonlóan cselekedett volna, ahogy azt a védelem állítja.
A csalásból Kervielnek semmilyen személyes és közvetlen haszna nem származott, és nem is a Société Générale tönkretételére játszott - fogalmazott az ügyész.