Kubai és venezuelai célpontokat is kiválasztott megsemmisítésre Rózsa-Flores Eduardo az általa és csoportja által használt számítógépeket vizsgáló bolíviai szakértők szerint. Wilson García, a szakértők vezetője azt állítja, hogy az amerikai Központi Hírszerző Ügynökség (CIA) is tudott a tervekről, mert Rózsa-Flores kapcsolatot tartott fenn az ügynökség egyik emberével, a magyar Belovai Istvánnal, akitől tanácsokat kapott.
A bolíviai vizsgálat azt derítette ki a számítógépes üzenetváltásból, hogy az alapos gondossággal kiválasztott célpontok közt humanitárius feladatokat végző kubai orvosok és venezuelai mérnökök is voltak - akik Kelet-Bolívia legszegényebb vidékén segítették a falvak lakóit -, és hogy a csoport fel akarta robbantani Bolívia leghosszabb hídját. A hidat Evo Morales bolíviai elnök avatta fel, aki a vizsgálók szerint szintén a lehetséges áldozatok között volt, más bolíviai vezetőkkel együtt.
A TeleSUR tévében ismertetett vizsgálat szerint Belovai tavaly novemberben meghalt, az Egyesült Államokban, Denverben. Az összeállítás szerint Belovai eredetileg a magyar hírszerzés ezredese volt, aki átadta a nekik információkat nyújtó amerikaiak nevét a CIA-nak.
Wilson García szerint Rózsa-Flores levelezéséből az is kiderül, hogy 2008 októberében és novemberében hűvösebbé vált a viszony a magyar-bolíviai-horvát állampolgár és szeparatista bolíviai megbízói között, mert nem kapta meg tőlük azokat a hatalmas összegeket, amelyeket nehézfegyverek - rakéták, tankok - beszerzésére követelt. Rózsa-Flores ekkor állítólag közvetlen kapcsolatot keresett a CIA-val Belovain és a terrorizmussal vádolt kubai emigránson, Armando Walladaresen keresztül.
A Rózsa-csoport állítólagos tevékenységének a bolíviai rendőrség kommandós akciója vetett véget 2009. április 16-án, a kelet-bolíviai Santa Cruz egyik szállodájában. Az akcióban Rózsa-Florest és két másik társát agyonlőttek, kettőt pedig letartóztattak. A nyomozás azóta is folyik.