A hackertámadás tényét áprilisban, a kényes, „személyekhez társítható” adatokhoz való hozzáférést májusban észlelték, amikor elkezdték megerősíteni a személyzeti hivatal hálózatának védelmi rendszerét.
Kormányzati tisztségviselőkre hivatkozva internetes kiadásában a The Washington Post és a The Wall Street Journal is azt állította, hogy a behatolás mögött a kínai kormány áll.
Hivatalos vádak ezzel kapcsolatban Washington részéről egyelőre nem hangzottak el.
Egy névtelenül nyilatkozó kormányzati illetékes szerint az adatlopás potenciálisan az összes kormányzati szervet érintheti. Kulcskérdés az incidenssel kapcsolatban, hogy vajon a hírszerzés alkalmazottjai is kompromittálódtak-e.
Az amerikai szövetségi kormánynak jelenleg 2,7 millió aktív alkalmazottja van. A fegyveres erőkben szolgálók adataihoz nem férhettek hozzá a behatolók, de arról nem hangzott el tájékoztatás, hogy kikéhez igen.
A CNN hírtelevízió értesülése szerint a hackerek decemberben hatolhattak be a rendszerbe.
Novemberben a belbiztonsági minisztérium egy volt szerződéses alkalmazottja egy másik kibernetikai behatolást fedezett fel.
Akkor a tárca 25 ezer alkalmazottjának és több ezer más kormányalkalmazottnak a személyi kartonjához fértek hozzá.
Ezen a héten az amerikai adóhivatal számítógépes rendszeréből 100 ezer ember adóbevallásának adatait lopták el. Az CNN szerint ez a támadás Oroszországból indulhatott ki.