Eddig 19 halottról számolt be az Orvosok Határok Nélkül nevű segélyszervezet, amelynek a lebombázott kunduzi kórházban is voltak munkatársai. Közülük 12-en estek áldozatul a támadásnak, a kórházban négy felnőtt és hét gyermekkorú beteg is meghalt - írja a szervezetre hivatkozva a BBC. 37-en súlyosan megsebesültek - közölte a segélyszervezet.
Az Orvosok Határok Nélkül közleményében azt állítja, hogy a támadás még 30 perccel azután is tartott, hogy a kórház megadta saját helyzetét az amerikai és NATO erőknek. Nem ez volt egyébként az első alkalom, hogy elküldték koordinátáikat a Kunduzban harcoló erőknek, Kabulnak és Washingtonnak.
Először szeptember 29-én küldtek helyzetmegjelölést, amerikai gépek már akkor is bombáztak a városban. Arra a felhívásra is elküldték GPS-koordinátáikat, amelyben előre szóltak nekik, hogy újabb bombázás várható. A szervezet azt állítja, hogy az amerikai és az afgán hadsereg katonáinak is elküldték az adatokat munkatársaik.
Asraf Gáni afgán elnök közleménye szerint a NATO-erők bocsánatot kértek tőle a kórház lebombázásáért. Ashton Carter amerikai védelmi miniszter csak annyit jelentett be, hogy a vizsgálatok még tartanak. "Miközben még mindig azt próbáljuk meg kideríteni, hogy mi történt, én gondolatban azokkal vagyok, azokért imádkozom, akiket az események érintenek."
Az Afganisztánban állomásozó amerikai csapatok szóvivője elismerte, hogy ma hajnalban 02:15-kor amerikai harci repülőgépek támadásokat hajtottak végre a városban lévő célpontok ellen. Hozzátette, hogy elképzelhető: "járulékos veszteséget" okoztak a kórházban is. Hozzátette, hogy teljeskörűen vizsgálják az eseményeket, és ebben együttműködnek az afgán kormánnyal is.