Az államfő azonnal írásbeli nyilatkozatban utasította vissza az őt ért vádakat, hangsúlyozva, hogy szerinte Rodrigo Janot főügyész "felelőtlen kampányt" folytat ellene, és csak azért akar a nyakába varrni bizonyos bűnöket, hogy "leplezze saját korábbi kudarcait". Temer arra utalt ezzel, hogy Janot korábban már kérte az államfő mentelmi jogának felfüggesztését a parlamenttől, ezáltal akarva vádat emelni Temer ellen, de a parlament alsóháza nem szavazta meg.
Két nappal ezelőtt a brazil legfelsőbb bíróság engedélyezte, hogy új nyomozás induljon Michel Temer elnök ellen korrupció és pénzmosás gyanújával, ismét megnyitva a lehetőséget azelőtt, hogy alkotmányos vádeljárásban felfüggesszék hivatalából. A parlament alsóháza azonban ismét megakadályozhatja, hogy az új nyomozás eredményeképpen megtörténhessen a vádemelés.
A nyomozást Rodrigo Janot főügyész vezette, de vasárnap lejár a mandátuma. Temer jelöltje, Raquel Dodge lesz az új főügyész, akik továbbviszi az ügyet. Janot abban bízik, hogy az újabb vádemelési indítvány révén a képviselőkön nagyobb lesz a nyomás, és talán ezúttal elmozdítják posztjáról az államfőt, aki egyébként meglehetősen népszerűtlen is, csak a választópolgárok öt százaléka támogatja.
Temer korábban alelnök volt, tavaly augusztusban vette át az államfői posztot a munkáspárti Dilma Rousseftől, akit végül a költségvetési törvény megsértése címén mozdítottak el hivatalából. Ugyanakkor Temer személye is korrupciós ügyek egész sorozatával fonódik össze. Egyebek között azért áll az ügyészség célkeresztjében, mert márciusban vagy áprilisban - egy volt tanácsadója közreműködésével - állítólag félmillió realt (több mint 40 millió forintot) fogadott el Joesley Batista nagyvállalkozótól, a világ legnagyobb húsfeldolgozó cégének, a JBS-nek a tulajdonosától. Az összeg, amelynek átvételéről videofelvétel is készült, első részlete volt egy nagyobb kenőpénznek, amiért cserében Temer közbenjárt az óriáscég érdekében az ország versenyhatóságánál.