A brazil főügyész korábban az igazságszolgáltatás akadályozásával és bűnszervezet létrehozásával vádolta meg Temert, miután a legfelsőbb bíróság engedélyezte, hogy új nyomozás induljon Michel Temer elnök ellen korrupció és pénzmosás gyanújával, ismét megnyitva a lehetőséget azelőtt, hogy alkotmányos vádeljárásban felfüggesszék hivatalából.
A parlament alsóháza a bizottsági döntés nyomán azonban ismét megakadályozhatja, hogy az új nyomozás eredményeképpen megtörténhessen a vádemelés, és az ügy a legfelsőbb ítélőszék elé kerüljön. Legutóbb augusztusban akadályozta meg az alsóház, hogy az elnök ellen alkotmányos vádeljárást indítsanak.
Temer korábban alelnök volt, tavaly augusztusban vette át az államfői posztot az ugyancsak korrupciós botrányba keveredett Dilma Rousseftől, akit végül a költségvetési törvény megsértése címén mozdítottak el hivatalából.
Ugyanakkor
Temer személye is korrupciós ügyek egész sorozatával fonódik össze.
Egyebek között azért áll az ügyészség célkeresztjében, mert márciusban vagy áprilisban - egy volt tanácsadója közreműködésével - állítólag félmillió realt, vagyis több mint 40 millió forintot fogadott el Joesley Batista nagyvállalkozótól, a világ legnagyobb húsfeldolgozó cégének, a JBS-nek a tulajdonosától. Az összeg, amelynek átvételéről videofelvétel is készült, első részlete volt egy nagyobb kenőpénznek, amiért cserében
Temer közbenjárt az óriáscég érdekében az ország versenyhatóságánál.
Egy szeptember végi felmérés szerint Brazíliában 3 százalékosra csökkent Michel Temer államfő kormányának a népszerűsége. Történelmi mélypontra, 6 százalékra süllyedt az államfő iránti bizalom is, miközben 92 százalék a bizalmatlanságát fejezte ki iránta.