1969. október 16-án minden a megszokott módon zajlott. Este Diana munka után hazaért a christchurchi otthonukba, majd később kért egy kis aprót az apjától, hogy fel tudja hívni a barátját. Elment egy közeli telefonfülkéhez, és tárcsázta Richardot. A lány szeretett volna találkozni a fiúval, de Richard nem ért rá. Diana amikor hazaért, bement a szobájába, majd nem sokkal később elköszönt a szüleitől, és elindult valahova.
Soha sem derült ki, hogy hová.
Diana szülei otthon nézték a tévét, amikor 21:30 körül kopogtak az ajtón. Egy fiatal férfi állt az ajtóban, és nála volt a lány táskája. Azt mondta szüleinek, hogy nem messze onnan, az úton találta, és volt benne egy levél rajta a ház címével. A szülők azt gondolták, hogy a lányuk elvesztette a táskát, és biztosan aggódik, ezért felhívták a barátját, Richardot.
Nagyon meglepődtek, amikor Richard azt mondta nekik, hogy nem beszéltek meg aznapra találkozót.
Utána felhívták a rendőrséget, akik felvették a lányt az eltűntek listájára.
Hat héttel később, a szomszédos megyében élő Norman Young reggeli kocsikázásra vitte a családját. Egy földnyelvhez akartak eljutni egy lovaglóösvényen keresztül, amikor az út melletti páfrányok alatt megláttak egy holttestet.
A lány esőkabátja és rövid kék ruhája fel volt hajtva a felsőtestére. A bugyija, a harisnyája és a cipője eltűnt.
Azt, hogy Diana holttestét találták meg, a lány fogorvosa erősítette meg. Pont az eltűnése előtt pár nappal vizsgálta meg a lányt a szakember.
A rendőrök másnap elvitték Diana holmijait a lány szüleinek, akik felismerték a ruhákat és ékszereket, de egyvalamit hiányoltak.
A lányuk karóráját.
Harminc rendőr az óra pontos leírásával a kezében, elkezdte ellenőrizni azokat az üzleteket, ahol eladhatták. Szerencséjük volt, mert az egyik használt cikkeket áruló boltban megtalálták az órát. Ráadásul az eladó pontos személyleírást tudott adni a férfiről, mivel csak pár napja vitte be neki az órát, Arról is beszélt, hogy a férfi érdeklődött egy magnóról, ami nagyon tetszett neki. Megjegyezte, hogy az egyik ismerősének is van egy ilyenje, sőt, lehet, hogy pont ugyanaz a magnó. A boltos még korábban felírta annak a férfinak a nevét és címét, aki bevitte neki a magnót. A rendőrök felkeresték a férfit, aki elmondta nekik, hogy volt egy kollégája, akinek nagyon tetszett az a magnó.
A férfit Ian Troupnak hívták.
Troup Londonba költözött, de a rendőrök nem sokkal később megtalálták. Először azt mondta, hogy találta az órát, és azért adta el, mert pénzre volt szüksége. A későbbi vallatások során viszont megtört, és bevallotta, hogy szeretkezni akart a lánnyal, ezért ölte meg.
Ott ült a kocsiban abban a ruhában, miniszoknyában, és rám tört a szexuális vágy. A nyaka mögé tettem a kezem, mire küzdeni kezdett. Valami erős ösztönt éreztem belül, és azt akartam, hogy eszméletlen legyen. A szexuális vágy olyan nagy volt bennem, hogy amikor eszméletlen volt, behajtottam egy zsákutcába, és közösültem vele
- mondta vallomásában a férfi.
A bíróságon Troup nem vallotta magát bűnösnek, de egyetértett az ügyészséggel abban, hogy
mindenáron szexelni akart Dianával, mindegy volt, hogy eszméleténél van-e vagy sem, vagy hogy életben van-e.
Az esküdteknek mindössze 15 percre volt szükségük ahhoz, hogy bűnösnek találják a férfit, akit életfogytiglani börtönbüntetésre ítéltek. A bíróságon egyébként az is kiderült, hogy Ian Troup életében egyetlen nőt sem tudott kielégíteni, ezért sem érdekelte az, hogy Diana szex közben életben van-e vagy sem.