Izrael szerint a csütörtökre virradóra végrehajtott légicsapás válasz volt a Golán-fennsíkra néhány órával korábban mért iráni rakétatámadásra.
A zsidó állam arra kérte a Biztonsági Tanácsot és az ENSZ főtitkárát, hogy ítélje el a támadást.
A BT megosztott a szíriai válság kérdésében, ezért nem valószínű, hogy az ügyben nyilatkozat születik, péntek reggelig egyik tag sem kérte a testület összehívását.
Az as-Sark al-Auszat londoni központú, szaúdi napilap egy jól informált forrásra hivatkozva azt írta: Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök és Vlagyimir Putyin orosz elnök szerdai moszkvai találkozóját követően Szergej Rjabkov orosz külügyminiszter-helyettes Teheránba sietett, hogy figyelmeztesse az iráni vezetést egy Izrael elleni esetleges támadás következményeire.
Az as-Sark al-Auszat forrása szerint Moszkva arra hívta fel Teherán figyelmét, hogy
az izraeli kormány kész határozott választ adni bármilyen katonai provokációra.
A napilap értesülése alapján
az izraeli miniszterelnök bizonyítékot mutatott be az orosz elnöknek arra vonatkozóan, hogy Irán rakétaállásokat telepít Szíriában, ahonnan támadást készül végrehajtani Tel-Aviv ellen.
Netanjahu Moszkvában az orosz elnökkel folytatott tárgyalás mellett részt vett a náci Németország felett aratott győzelem 73. évfordulója alkalmából tartott katonai díszszemlén és az úgynevezett "Halhatatlan Ezred" - a háború veteránjainak portréját vivő hozzátartozók - Győzelem napi menetében is.
A bennfentes források szerint Rjabkov teheráni találkozóit követően az iráni nemzetbiztonsági tanácsban
konfliktus alakult ki Haszan Róháni iráni elnök és Mohammed Bakeri vezérkari főnök között
a tervezett rakétatámadás miatt.
Az as-Sark al-Auszat azt írta: amíg Bakeri ragaszkodott a támadás végrehajtásához, addig Róháni úgy vélekedett, hogy
az megterhelné a kapcsolatokat azokkal az országokkal - köztük Oroszországgal -, amelyekkel Irán 2015 nyarán egyezett meg atomprogramjának korlátozásáról,
cserébe az ellene életbe léptetett szankciók fokozatos feloldásáért, különösen az után, hogy az Egyesült Államok a héten kilépett a 2015-ös többhatalmi atomalkuból.
A NEWSru Israel orosz nyelvű hírportál szerint Róháni azzal vádolta Bakerit, hogy szabotálni akarja az atomalkut.