Nem csupán a harcolni akarók, hanem a cselekvők szövetségét akarjuk megteremteni - jelentette ki Kickl a római belügyminisztériumban közösen tartott sajtótájékoztatón.
Úgy vélte, hogy
túl sok időt vesztegettek egy olyan rossz rendszerrel, amelyben az embercsempészek diktálták, miként kell alakítani a migrációs- és bevándorlási politikát.
A szolidaritás elsődlegesen lakosságainkat szolgálja és nem az embercsempészek üzleti tervét
- tette hozzá.
Ez egy alapvető különbség azzal szemben, ahogy a bevándorlási politikát néhány hónapja és hete értelmezték még európai szinten. Azt akarjuk, hogy kopernikuszi fordulat következzék be az európai bevándorlási rendszerben" - hangsúlyozta Kickl, aki szerint
amennyiben ez sikeres lesz, akkor lehet csak visszanyerni a lakosság bizalmát a politikába és az európai intézményekbe.
Az osztrák belügyminiszter szerint Ausztria - július 1-től az Európai Unió soros elnökeként - az unióban elutasított, de származási országaik által vissza nem fogadott
migránsoknak létrehozandó központokat fog sürgetni a balkáni államokban.
Hozzátette, hogy ezen a projekten jelenleg Dániával egyeztetnek.
Strache szerint az illegális bevándorlás elhárításában európai szinten és az uniós külső határok védelmében "esélyt kaptak a paradigmaváltásra".
Mint fogalmazott:
Európában lehetőséget kaptak arra, hogy Angela Merkel elhibázott befogadási politikájára megoldásokat találjanak.
Az osztrák alkancellár a többi között a Frontex személyzetének növelését követelte, illetve azt, hogy
az uniós határ- és partvédelmi ügynökség kapjon politikai felhatalmazást az illegális migráció megfékezésére.
Az alkancellár hangsúlyozta: Európának határozott üzenetet kell megfogalmaznia. "Az emberek számára világossá kell tennünk, hogy értelmetlen illegális útvonalakon keresztül Európába jönniük, mert így nem kapnak menedékstátuszt. Ezzel leállítjuk az embercsempész-maffia üzelmeit, s nem lesznek többé halottak sem a Földközi-tengeren" - emelte ki.
Mint mondta,
2050-ig 2,5 milliárdra duzzad Afrika lakossága, és egy bibliai léptékű kivándorlás veszélye áll fenn,
hacsak az EU befektetésekkel nem ösztönzi az életkilátások javítását a kontinensen.
Salvini az osztrák uniós elnökséggel kapcsolatban úgy vélekedett: megvan az esély Európa számára, hogy változást idézzen elő a migrációs politikában.
Közölte, hogy Giuseppe Conte miniszterelnökkel az
uniós menekültügyi szabályozással kapcsolatos reformjavaslaton dolgozik, amit vasárnap Brüsszelben közösen fognak ismertetni.
A terv mindenek előtt az EU külső határainak védelmére összpontosít - tette hozzá.
Az olasz belügyminiszter egyben bejelentette, hamarosan Líbiába utazik azzal a céllal, hogy a befektetések ösztönzéséről tárgyaljon.
Salvini ugyanakkor
az olasz uniós költségvetési hozzájárulások csökkentésével fenyegetett, amennyiben a vasárnapra tervezett brüsszeli minicsúcs nem hoz változást a migrációsügyi politikában.
A miniszter korábban kijelentette, hogy
Olaszország nem fogad vissza menedékkérőket Németországból.
A tárcavezető ezzel világosan üzent Horst Seehofer német belügyminiszternek, aki a többi között más uniós tagállamokban regisztrált, de már Németországban tartózkodó menedékkérők kiutasítását helyezte kilátásba.
Salvini leszögezte:
Az olasz kormány kizárólag az olaszoknak hajlandó segítséget nyújtani.
Angela Merkel német kancellár és belügyminisztere, Horst Seehofer között a napokban éles vita támadt a migránsok egyes csoportjainak a német határokon történő visszafordításáról.
A kancellár európai megoldást sürget, míg a tárcavezető egyoldalúan vezetné be a szigorításokat.
Sebastian Kurz osztrák kancellár Horst Seehofer német belügyminiszterrel a napokban Berlinben tartott sajtókonferenciáján mondta, hogy
létre kell hozni az illegális migráció ellen harcolni akarók tengelyét.