A szakértőt többek között annak kapcsán kérdezték, hogy legalább kilenc ember megsérült a szombat esti bevándorlásellenes megmozduláson és a párhuzamosan zajló ellentüntetésen a szászországi Chemnitzben. A hatóságok szerint mintegy 4500-an tiltakoztak a szövetségi kormány menekültpolitikája ellen, míg 3500-an gyűltek össze az ellentüntetésre.
Kiszelly Zoltán szerint a nagyvárosokban az átlag német egyre nehezebben tudja életszínvonalát fenntartani.
Emellett a migráció is megváltoztatja a hétköznapokat. Mindezekre a politika nem ad választ
- tette hozzá.
Emellett Németországban gondot jelent a munkaerőhiány: nincs, aki a gyerekekkel foglalkozzon, nincs gyári munkás - mondta Kiszelly Zoltán, hozzátéve, hogy emiatt
Angela Merkel német kancellár egy új Soros-tervet akar végrehajtani. Ennek lényege, hogy a jelenleg Olaszországban lévő 600 ezer menedékkérőt visszaküldenék, de ugyanennyi embert hoznának be legálisan repülőn. Őket pedig kvóta alapján osztanák szét az európai országokban
- mondta ki a szakértő.
Kasznár Attila, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) terrorelhárítási tanszékének megbízott vezetője szintén az M1 aktuális csatorna vasárnap reggeli műsorában beszélt arról, hogy komplex biztonsági kockázatokat jelent a migráció. Példaként említette a növekvő bűnözést és a terrorizmus veszélyét. Az ilyen események növekedni fognak, ha nem állítjuk meg a migrációt - mondta.
Szerinte
a szászországi Chemnitzben zajló tüntetések is azt jelzik, hogy társadalmi forrás van az egész Európai Unióban. Ez most Németországban kikristályosodott.
Kasznár Attila beszélt arról is, hogy az elmúlt években a szakmai döntések háttérbe szorultak az Európai Unióban, ezért mostanában egyre több az olyan hang, amely ezeket szorgalmazza.