Az 56 éves Zholia Alemi 1992-ben érkezett Angliába, állítása szerint az Aucklandi Egyetemen szerzett diplomát pszichiátriából. A valóság viszont az, hogy egy év után kibukott az egyetemről. 1995-ben helyezkedett el a brit közegészségügyben. Akkoriban ugyanis nem volt különösebb háttérellenőrzés: a külföldről érkező orvosok ellenőrzéséért felelős Általános Egészségügyi Tanácsnak
elég volt bemutatni a végzettséget igazoló papírokat, ők maguk már nem értékelték ki az orvosokat.
Alemi két BA-diplomát mutatott be, az egyiket általános orvostudományból, a másikat sebészetből, de a valóságban emberbiológiából végzett el egy alapképzést.
22 év alatt Alemi több ezer mentális problémákkal küzdő embert kezelt, gyógyszereket írt fel, állapotfelméréseket is végzett.
Akkor bukott le, amikor megpróbálta meghamisítani egy idős asszony végrendeletét, hogy ráhagyja 1,3 millió fontos vagyonát.
Megtévesztő magatartása miatt múlt hónapban 5 év börtönbüntetésre ítélték.
Az Általános Egészségügyi Tanács elismerte, hogy hibázott, és sürgősen átvizsgálják azt a több mint 3000 ezer orvost, akik 2003 előtt a Nemzetközösség országaiból érkeztek Nagy-Britanniába. Állításuk szerint azóta sokkal szigorúbban ellenőrzik a külföldi orvosokat, mint az 1990-es években.