A galambok egész évben szerves részei a városi állatpopulációknak, amikor azonban pár totyogó, etetésre váró madár helyett
már ezrével lepik el a tereket, rengeteg bosszúságot is okoznak.
A Velencébe vágyó turisták közül sokakat elrettent a Szent Márt teret birtokba vevő galambok sokasága, ahogy a spanyolországi Cádiz lakóinak is már jóval több bosszúságot, mint örömet okoznak a turbékoló madarak.
A spanyol város vezetősége megelégelte a telente rendszeresen megjelenő madárinváziót, és az ezzel járó rengeteg galambürüléket, ezért átfogó programot indítottak, hogy csökkentsék a számukat. A BBC beszámolója szerint megmérgezni nem akarták az állatokat, ezért egy jóval költségesebb, ráadásul kétséges kimenetelű ötletük támadt:
ötezer galambot befognak a közterületekről, majd áttelepítik őket egy másik régióba, 275 kilométerrel arrébb, abban bízva, hogy az új környezetben jól érzik majd magukat, és nem kívánkoznak vissza Cádizba.
Tenyésztett társaikkal ellentétben a vadgalambok nem szoktak visszatérni korábbi otthonaikba – ez ad reményt az ötletgazdáknak. Emellett megtiltották a galambok etetését, a szabályszegők pedig komoly pénzbírságot kapnak.
Más városok ennél hatékonyabb, és minden bizonnyal olcsóbb módszert alkalmaznak: idomított ragadozó madarakkal, jellemzően sólymokkal igyekeznek távol tartani a galambokat a forgalmasabb közterektől.