Az újszülött a 93 éves II. Erzsébet királynő és 98. évében járó férje, Fülöp edinburghi herceg nyolcadik dédunokája.
A palota utalást tett arra, hogy a gyerek nem kórházban, hanem a házaspár windsori rezidenciáján, a Frogmore Cottage-ban született.
A brit sajtó már korábban azt írta udvari forrásokat idéző értesülései alapján, hogy
Meghan a királynő windsori rezidenciájának közelében lévő otthonukban, vagyis nem kórházban kívánja megszülni első gyerekét,
és azt sem akarja, hogy a királyi család orvosai jelen legyenek a szülés közben.
Az a kezdetektől egyértelmű volt, hogy Meghan hercegné nem a királyi család által rendszeresen használt londoni St. Mary's kórház Lindo Wing nevű szülészeti magánklinikáján hozza világra gyermekét.
Itt született Harry és bátyja, Vilmos herceg, valamint Vilmos és felesége, Katalin hercegnő három gyereke is.
A Lindo Wing klinika így azzal büszkélkedhet, hogy az Egyesült Királyság két majdani uralkodója (vagyis Vilmos és elsőszülött fia, György) is a falai között jött a világra.
Vilmos és Katalin mindhárom gyerekének születését rendkívüli sajtófelhajtás kísérte, és mindhárom újszülöttet világra jövetelük után alig néhány órával megmutatták a médiának.
Meghan és Harry azonban már az elmúlt hónapokban egyértelművé tette, hogy ilyesmiről az ő gyerekük születése után szó sem lehet.
Harry, aki jelen volt első gyermeke születésénél, a sajtónak nyilatkozva hétfőn mindazonáltal megígérte, hogy
a világ két napon belül láthatja a kisfiút.
Az egyelőre név nélküli kisfiú az első a mindenkori angol-brit uralkodók egyenes ági leszármazottai közül, aki amerikai állampolgárként jött a világra. Édesanyja ugyanis változatlanul amerikai állampolgár, a hercegi házaspár első gyereke így automatikusan amerikai-brit kettős állampolgárságú.
Meghan Markle személyében a brit monarchia modern kori történelmében először került elvált, afrikai-amerikai gyökerű amerikai állampolgár a királyi családba a trónutódlási lista egyik magas rangú tagjának hitveseként.
Az idők változását és az udvari protokoll szigorának enyhülését jelzi, hogy 83 évvel ezelőtt VIII. Eduárd királynak még le kellett mondania a trónról és a koronáról, mivel ő is egy elvált amerikai állampolgárt kívánt feleségül venni, Wallis Simpsont. Ezt akkoriban sem az udvar, sem a brit kormány nem volt hajlandó jóváhagyni. Ezúttal azonban semmiféle ilyen kifogás nem merült fel Meghannel szemben, és így
egy pillanatra sem került napirendre az a lehetőség sem, hogy Harrynek esetleg le kellene mondania helyéről a trónutódlási sorban.
Egyelőre nem bizonyos, és II. Erzsébet királynő döntésén múlik, hogy Meghan és Harry hétfőn született első gyermeke részesül-e hercegi címben.
A londoni fogadóipart alaposan meglepte, hogy a házaspár első gyereke fiú.
Rupert Adams, a legnagyobb brit fogadási hálózat, a piac 25 százalékát ellenőrző William Hill nemzetközi sajtókapcsolati igazgatója Londonban dolgozó külföldi tudósítóknak tartott minapi tájékoztatóján elmondta: arra, hogy Harry és Meghan gyereke leány lesz, április elején hirtelen olyan mennyiségű fogadás érkezett, hogy a William Hill ezt a fogadási lehetőséget lezárta, abból a meggyőződéséből kiindulva, hogy „valaki valamit tud”.
Adams elmondása szerint a fogadójátékosok zöme annyira biztos volt abban, hogy a hercegi házaspár gyereke leány lesz, hogy a gyerek nevére beérkező fogadási tétek több mint 60 százalékát a Diana első keresztnévre tették fel.