Magyarország miniszterelnöke a sajtó jelen lévő képviselőinek a kérdésére válaszolva leszögezte, hogy
aki Marx-szobrot koszorúz, az idegengyűlöletből ne oktasson senkit, mert az idegengyűlölet nagy mesterét Karl Marxnak hívták.
Ahogy az Origo is beszámolt róla,
Jean-Claude Juncker a kommunista filozófus és közgazdász születésének a 200. évfordulóján, 2018 májusában, a németországi Trier városában részt vett Karl Marx szobrának a felavatásán.
A szobrot egyébként a Kínai Népköztársaság ajándékozta Marx szülővárosának.
Európa első embere ezzel a tettével megalázta a kommunizmus 110 millió halálos áldozatát, és nem utolsósorban egy olyan személyiség emléke előtt tisztelgett, aki a modern antiszemitizmus egyik elméleti megalapozója volt.
Marx többek között 1843-as Zsidó kérdés című írásában például azt feszegeti, hogy
a judaizmus valós lényege a gyakorlati és személyes szükségletek ellátása, alapja a kereskedelem, profán istene a pénz és az egoizmus.
Ennél is tovább megy a kommunista filozófus a Tőkében (1867), ahol így gyalázkodik: „Minden árucikk csak pénzt hoz a körülmetélt zsidóknak.” Ez szó szerinti idézet...
Barátjának, Engelsnek írt levelében is egészen aljas módon beszél a zsidókról, „kis-zsidóknak”, „néger-zsidónak” nevezi őket.
Az sem mellékes, hogy a náci antiszemita államrendszer előszeretettel használta ezeket a Marxtól származó idézeteket propagandának.